Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Justyna Grzywaczewska | 2015-08-27 19:41 | Rozmiar tekstu: A A A
Back to trail!

Trwają zapisy do cyklu biegów przełajowych CITY TRAIL!

Olsztyn24
Grand Prix CITY TRAIL (fot. archiwum organizatora) | Więcej zdjęć »
Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to 60 biegów, które odbywają się w okresie jesienno-zimowym w 10. lokalizacjach. Edycja 2015/2016 rusza 13 września w Bydgoszczy. Zapisy trwają na www.citytrail.pl.

Cykl składa się z biegów na dystansie 5 km. Miasta, w których odbywają się zawody to: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. W każdej z wymienionych lokalizacji w okresie wrzesień/październik - marzec odbędzie 6 biegów. Zasada jest prosta – chcesz ukończyć cykl i zdobyć medal – musisz pobiec cztery razy.

Dlaczego przełaje?
R E K L A M A
banner
Cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to zawody odbywające się regularnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy biegowa mapa Polski wygląda bardzo skromnie. Trasa biegu w danym mieście jest niezmienna, co daje możliwość porównywania wyników i szlifowania formy przed wiosennymi startami. Co ważne – zawody CITY TRAIL odbywają się na leśnych ścieżkach i urozmaiconym podłożu, dzięki czemu kształtujemy nie tylko ogólną formę biegową, ale także pracujemy nad siłą i koordynacją – szczególnie w zimie, kiedy trasy pokryte są śniegiem, a czasami i lodem. - Starty w CITY TRAIL świetnie komponują się z zimowym planem treningowym. Poza tym w okresie przygotowawczym, kiedy trening bywa monotonny start w zawodach pomaga „złapać” odrobinę motywacji, a jak wiadomo czynniki psychologiczne są w sporcie wyczynowym równie ważne jak odpowiednio poukładany trening - mówi Dominika Napieraj, mistrzyni Polski w biegach przełajowych 2015, zwyciężczyni CITY TRAIL Wrocław w sezonie 2014/2015.

Zapisy

Do biegów można zapisać się w dwojaki sposób: rejestrując się na stronie http://citytrail.pl/login i płacąc za pomocą elektronicznego systemu – pojedynczy start to 15 zł, karnet 6 biegów w danym mieście – to koszt 60 zł lub dokonując zapisu w biurze zawodów w dniu imprezy – wtedy koszt jednego startu to 20 zł. Raz przydzielony numer startowy jest używany przez cały cykl. Biegacze, którzy opłacą wpisowe do 31 sierpnia otrzymają numery z imieniem.

Gdzie i kiedy?

Termin pierwszego biegu w edycji 2015/2016 to 13 września. Ostatnie imprezy są zaplanowane na 20 marca. Pierwsza kolejka cyklu wygląda następująco:

» Bydgoszcz – 13 września
» Wrocław – 19 września
» Katowice – 20 września
» Lublin – 26 września
» Olsztyn – 3 października
» Gdańsk – 4 października
» Warszawa – 18 października
» Szczecin – 18 października
» Poznań – 24 października
» Łódź – 8 listopada

Podczas czterech z wymienionych imprez: w Bydgoszczy (13 września), Wrocławiu (19 września), Warszawie (18 października) i Poznaniu (24 października) będzie można bezpłatnie skorzystać z kardiobusów czy poradzić się lekarzy. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci – dmuchanych zamków, gier i zabaw z animatorami. Dodatkowo pierwsze 300 osób, które zapiszą się na wspomniane 4 biegi w każdej z lokalizacji, otrzyma techniczną koszulkę.  

Pełny terminarz można znaleźć na stronie cyklu. W ramach każdej imprezy odbędą się także zawody dla dzieci i młodzieży na kilku dostosowanych do wieku dystansach. Zapisy dla młodszych biegaczy ruszą 1 września.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Justyna Grzywaczewska

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl