Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
SPKIS | 2016-07-05 15:40 | Rozmiar tekstu: A A A
Stowarzyszenie Pro Kultura i Sztuka

Nagrody artystom i animatorom

Olsztyn24
„Zielone Ludki” – laureaci nagrody 2015 (fot. archiw. SPKiS) | Więcej zdjęć »
Stowarzyszenie Pro Kultura i Sztuka w Olsztynie zaprasza do zgłaszania kandydatów w nowej edycji nagród i tytułów: „Talent Olsztyna 2016” oraz „Uskrzydleni 2016”. Regulamin zgłaszania wniosków jest prosty, a nagrody różni jedynie to, że tytuł „Talent Olsztyna” w danym roku otrzymuje tylko jedna osoba, czy grupa i jest to wyróżniający się w danym roku talent z Olsztyna. Natomiast „Uskrzydleni” to tytuł dla twórców z regionu, ale także i Olsztyna, gdy ich twórczość  zwraca uwagę innowacyjną formą, jest atrakcyjnym  tematem,  promocją sztuki, sukcesem, który warto szerzej upowszechniać jako  udany projekt czy debiut.

Stowarzyszenie w grudniu ubiegłego roku  wręczyło nagrody „Talent Olsztyna 2015” Łukaszowi Jędrysowi (rekomendacje od organizatorów konkursów, instytucji publicznych  i innych artystów) oraz „Uskrzydleni 2015” grupie „Zielone Ludki” z Działdowa (interesujący debiut w programie Must Be The Music). Miejscem wydarzenia była sala pod kopułą Olsztyńskiego Planetarium. Po uroczystej gali odbyły się koncerty nagrodzonych artystów, które przyjęto bardzo gorąco.  W tegorocznej edycji Stowarzyszenie zamierza  wręczyć więcej nagród.

Nagrodę otrzyma twórca lub grupa artystyczna, bez względu na rodzaj uprawianej aktywności twórczej (plastyka, taniec, muzyka) czy wiek twórców, prezentująca potencjał artystyczny, kreacyjne zdolności animowania środowiska na rzecz kultury, czy podejmująca interwencje w kulturze.  Zgłoszenia kandydatów do nagrody dokonują: sami zainteresowani lub osoby i  środowiska rekomendujące (instytucje, organizacje, osoby działające w edukacji i kulturze, inni artyści, partnerzy organizacyjni, media).  Zgłoszenia w formie pisemnej lub elektronicznej, na formularzu zgłoszeniowym  wraz  z  uzasadnieniem, przekazywane są na adres Stowarzyszenia Pro Kultura i Sztuka pisemnie lub elektronicznie. Wnioski do nagrody można nadsyłać w ciągu danego roku, w terminie najpóźniej do 30 października.  O tytule i podziale nagród finansowych decyduje Kapituła, powołana przez Zarząd Stowarzyszenia wraz z jego czynnym udziałem w pracach. Wręczenie nagród laureatom nastąpi podczas uroczystej gali w końcu roku, a postanowienie Kapituły co do nagród zostanie  podane do publicznej wiadomości.
R E K L A M A
banner
Organizację tegorocznej gali wsparł Samorząd Olsztyna – dofinansowanie  w kwocie 2000 zł w ramach otwartego konkurs ofert dla organizacji pozarządowych. Całe wydarzenie zostanie przygotowane przez członków Stowarzyszenia społecznie. Planuje się wręczenie co najmniej 5 nagród z funduszy własnych i pozyskanych partnerów organizacyjnych.

Strona SPKIS,  regulamin i formularz zgłoszenia do nagrody na stronie: www.prokulturaolsztyn.pl - http://www.prokulturaolsztyn.pl/aktualności.html
Na zdjęciach: „Zielone Ludki” oraz Łukasz Jędrys – laureaci nagrody 2015.
SPKiS

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl