Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email inf.pras./D. | 2016-07-06 21:22 | Rozmiar tekstu: A A A

„AKT 6X6” - nową wystawę fotografii Rafała Kaźmierczaka otwarto w Galerii Bertrand PDF

Olsztyn24
Od lewej: Beata Podwysocka, Rafał Kaźmierczak i Jakub Bertrand | Więcej zdjęć »
W Galerii Bertrand PDF odbył się dzisiaj (6.07) wernisaż wystawy „AKT 6X6”, na której czarno-białe akty swojego autorstwa zaprezentował Rafał Kaźmierczak.

Wystawa „AKT 6X6” to zbiór dwunastu zdjęć podzielonych na cztery tryptyki. Za pomocą fotografii aktu autor przedstawia swoje spojrzenie na problemy współczesnego człowieka funkconującego w dzisiejszym społeczeństwie. Pokazuje zagubienie jednostki w pogoni za „sukcesem”, która często obarczona zbyt dużym ryzykiem i wysiłkiem balansuje na granicy rozsądku. Pogoni, która w pewnym momencie staje się tak uciążliwa, że zmusza człowieka do refleksji. Konsekwencją tych refleksji jest wywrócenie dotychczasowego życia do góry nogami i rozpoczęcia nowej, odmiennej drogi.

Ekspozycja dotyka również problematyki samotności i pozornej anonimowości ludzi we wszystkich warstwach społecznych. Ludzi, którzy anonimowo przemierzając ulice swoich miast i wsi, każdego dnia „bezimiennie” przechodzą do świata wirtualnego. Ludzi, którzy, podpatrując życie innych, sami stają się obiektem obserwacji „wszystkich”. Ludzi żyjących w rzeczywistości, w której świat realny i wirtualny przenikają się oraz mieszają wzajemnie, powodując wrażenie pozornej bliskości. Życie, które w konsekwencji oddala „nas” od siebie i powoduje poczucie osamotnienia.
R E K L A M A
banner
Rafał Kaźmierczak urodził się w Łodzi, aktualnie mieszka w Olsztynie. Fotografią pasjonuje się od najmłodszych lat dziecięcych, jednak przełomowy dla niego był rok 2012, kiedy to odnalazł swoją drogę w fotografii, w której najważniejszy stał się człowiek. Do wyrażania swojego postrzegania otaczającej go rzeczywistości używa głównie aparatów średnio i wielkoformatowych, które pozwalają mu na zgłębianie szlachetnych technik fotograficznych oraz uprawianie fotografii tradycyjnej.

Jego prace dotychczas można było oglądać na ośmiu wystawach indywidualnych, a także wielu zbiorowych i pokonkursowych w Polsce i na świecie.

Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych. W 2015 roku uzyskał prestiżowy tytuł Artiste Fédération Internationale de l`Art Photographique (AFIAP) oraz tytuł Artysty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej (AFRP).

Razem z dwójką przyjaciół prowadzi galerię fotografii At Friends`Art Gallery.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.