Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2016-02-17 20:07 | Rozmiar tekstu: A A A

Wystawę TRZECHŚWIAT otwarto w Galerii Sztuki Scena X

Olsztyn24
Od lewej: Urszula Witkowska, Ewa Rubczewska, Siguni i Jarosław Puczel | Więcej zdjęć »
Troje artystów, trzy techniki, trzy spojrzenia na świat - wystawę TRZECHŚWIAT otwarto dzisiaj (17.02) w Galerii Sztuki Scena X. Zobaczyć można na niej rysunki cyfrowe Siguni (Agi Ciszewskiej), fotografie Ewy Rubczewskiej i obrazy Jarosława Puczela.

Tak o swojej twórczości zaprezentowanej w tej nowej na olsztyńskiej scenie artystycznej galerii mówią twórcy.

- Lubię patrzeć. Najbardziej lubię – zobaczyć! - mówi Ewa Rubczewska. - Często spoglądam przez obiektyw aparatu fotograficznego i widzę świat, którym chcę się podzielić. Świat ulotny, iluzoryczny, nieoczywisty. Świat zawsze prawdziwy.
R E K L A M A
banner
- Moim rysunkowym światem od jakiegoś czasu rządzą głównie zwierzęta - zdradza Siguni (Aga Ciszewska). - I zupełnie nie wiem, dlaczego. Przychodzą znane i nieznane, oswojone i dzikie, stąd i znikąd. Proszą o uwagę albo może tylko chcą coś przekazać?

- W wielu pracach, które z pozoru nie mają nic wspólnego z abstrakcją, łatwo można odgadnąć konstrukcyjną „geometrię” - stwierdza Jarosław Puczel. - Lubię wykorzystywać efekt, gdy przy pierwszym spojrzeniu dostrzega się grę „czystej formy”. To odpowiednio wzmacnia wrażenia figuratywne. Jest w tym jakaś głębsza zasada... bo przecież wszystko jest osadzone na planie abstrakcji. Od atomów, które nas budują, po gwiazdy.

Otwarta dzisiaj wystawa wpisuje się założenia właścicielek galerii Joanny Frej-Troski i Urszuli Witkowskiej, które powołały ją do życia w połowie grudnia ubiegłego roku, aby nie tylko umożliwić artystom sprzedaż swoich prac, ale przede wszystkim promować twórczość lokalnych talentów. Panie zamierzają poszerzyć też działalność o spotkania i tak zwane eventy, odchodząc jednocześnie od formy tradycyjnej galerii sztuki.

- W naszej galerii nie będzie typowych wernisaży - wyjaśnia Urszula Witkowska. - W zamian proponujemy naszym gościom spotkania z artystami i swobodne pogawędki na temat sztuki. Chcemy, by wszyscy czuli się u nas swobodnie - jak w domu.

Panie zapraszają również do kontaktu artystów, którzy chcieliby zaprezentować u nich swoją twórczość. Można to zrobić e-mailowo (galeriascenax@gmail.com) lub telefonicznie (506 608 040).

Wystawę można oglądać przez najbliższy miesiąc.

******

Siguni - Aga Ciszewska urodziła się w 1978 roku w Warszawie. Jest absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (2002r.). Mieszka i pracuje w Olsztynie.

Stara się odkrywać nowe sposoby tworzenia we współczesnym rysunku. Ostatnio pracuje głównie cyfrowo i rysuje ręcznie.

Ewa Rubczewska urodziła się w 1954 roku w Olsztynie. Ukończyła studia techniczne i pracowała jako konstruktor. Następnie zajęła się redakcją techniczną w jednym z olsztyńskich wydawnictw. Tam przygotowywała do druku materiały reklamowe, książki i albumy.

Fotografowanie jest jej pasją od kilku lat. Od 2013 roku należy do Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego „Blur”. Swoje prace prezentowała na kilku wystawach zbiorowych, a także na stronie internetowej www.rubfoto.pl.

Poza fotografią autorka lubi również czytać książki, interesuje się kolarstwem, muzyką Leszka Możdżera, ornitologią, kynologią i astronomią. Prowadzi również blog „Zapiski z Drogi Mlecznej”.

Jarosław Puczel urodził się w 1965 r. w Kętrzynie. Studiował na wydziale pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego (dyplom 1990 r.). W ramach Twórczych Warsztatów Filmowych Ośrodka Kultury Ochoty w Warszawie przez 5 lat zajmował się teorią i praktyką filmową. Obecnie mieszka i pracuje w Olsztynie.


Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~Zibek / 2016-02-19 13:58
A gdzie jest ta galeria (podawać adres),bo nic o niej nie wiem.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Otwarcie wystawy TRZECHŚWIAT w Galerii Sztuki Scena X w Olsztynie

»

17-02-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl