Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-07-13 14:15 | Rozmiar tekstu: A A A

Do Wilim na wędzonki

Olsztyn24
Wakacyjne spotkania w Wilimach mają pięcioletnią tradycję (fot. arch. UM Biskupiec - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Domowe mięsa, wędliny, pasztety, ryby, ciasta i pieczywo, a przede wszystkim dobra zabawa – tak ma być podczas Wilimskiego Festiwalu Jadła i Ryby Wędzonej. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę (16.07).

Tradycja wakacyjnych spotkań mieszkańców i turystów, wypoczywających nad jeziorem Dadaj ma 5 lat. Przygotowywane według tradycyjnych receptur domowe wyroby tak smakowały uczestnikom zabawy, że w tym roku postanowiono zorganizować Festiwal Jadła i Ryby Wędzonej.

- Mięsa peklują się od kilku dni w wielu domach, wielkie wędzenie zaczynamy w piątek – opowiada sołtys Wilim Magdalena Sadowska. - Będą szynki, balerony, boczki, kiełbasy i ryby z jeziora Dadaj. Pokażemy jak kiedyś wyglądała warmińska kuchnia. Zapraszamy też na pyszne, domowe wypieki, kluski wilimskie z kiszoną kapustą i oczywiście napitki gospodyń wiejskich.
R E K L A M A
banner
Organizatorzy czekają na smakoszy, ale także lubiących gotować. Przygotowali konkurs na najlepszą grilowaną rybę. O produkty zadbają miejscowi rybacy, będą zioła i przyprawy oraz urządzenia do grilowania. Chętni mogą zgłaszać się w dniu imprezy do godziny 14.30.

Atrakcjom kulinarnym będą towarzyszyć konkursy i zabawy oraz występy muzyczne, festiwal zakończy zabawa taneczna.

Wilimski Festiwal Jadła i Ryby Wędzonej organizuje Sołectwo Wilimy przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Biskupcu. Początek zabawy w najbliższą sobotę (16 lipca) o godzinie 14.00, w centrum wsi przy wiacie.

Z D J Ę C I A
P L I K   M P 3
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Pliki MP3 do artykułu
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl