Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-07-13 16:37 | Rozmiar tekstu: A A A

Urząd Miasta przygotowuje nietypowe instrukcje segregowania śmieci

Olsztyn24
Olsztynianie nadal nie wiedzą jak segregować śmieci
Gdzie wyrzucić kapsle, opakowania po aerozolach czy puszki? Olsztynianie już wkrótce otrzymają kolejne wskazówki, jak segregować śmieci. Urząd Miasta przygotowuje naklejki na wszystkie pojemniki do gromadzenia odpadów.

Jedna czwarta wszystkich śmieci, które trafiają do olsztyńskich pojemników jest segregowana. Oznacza to, że mamy wyższy poziom recyklingu niż wymaga aktualnie Unia Europejska.

- To dobry wynik, ale nie możemy spocząć na laurach - podkreśla Zdzisław Zdanowski, dyrektor Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Olsztyna. - Z roku na rok normy unijne będą coraz bardziej wyśrubowane, a w 2022 roku będziemy już musieli wykazać recykling na poziomie 50%. Jeśli tego nie zrobimy, czekają nas kary.
R E K L A M A
banner
I dlatego Urząd Miasta na różne sposoby podpowiada mieszkańcom jak segregować śmieci, by nie popełniać błędów.

- Podejmujemy szereg działań mających podnieść świadomość ekologiczną mieszkańców. Organizowaliśmy m.in. pikniki plenerowe, emitowaliśmy spoty w radiu oraz krótkie filmy w telewizji lokalnej. Drukowaliśmy ulotki, które wszyscy mieszkańcy otrzymali do skrzynek pocztowych i plakaty, które przekazaliśmy zarządcom nieruchomości oraz zawiesiliśmy na przystankach i w autobusach - przypomina Zdanowski. - Na bieżąco prowadzimy stronę internetową czysty.olsztyn.eu, na której w przejrzysty sposób opisane są zasady właściwej segregacji.

Teraz urząd idzie krok dalej.

- Przeprowadzając kontrolę sposobu gromadzenia odpadów, otrzymywaliśmy wiele skarg od mieszkańców, że wciąż nie wiedzą jak segregować śmieci - mówi Marcin Zakrzewski z Wydziału Środowiska Urzędu Miasta. - Nawet jeśli mieli ulotki w domu, to gdy doszli do pojemnika i mieli rozdzielić przygotowane śmieci, nie byli pewni, co gdzie mogą wrzucić.

I dlatego Urząd Miasta przygotował już wstępne wydruki plakatów, które od września będą sukcesywnie naklejane na wszystkich 2 600 pojemnikach do gromadzenia odpadów. W prosty i przejrzysty sposób pomogą one w segregacji śmieci.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl