Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2016-07-20 13:10 | Rozmiar tekstu: A A A

Ukonstytuowała się Wojewódzka Rada Konsultacyjna do spraw Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych

Olsztyn24
Inauguracyjne posiedzenie Rady Konsultacyjnej | Więcej zdjęć »
W Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie na inauguracyjnym posiedzeniu zebrała się dziś (20.07) Wojewódzka Rada Konsultacyjna do spraw Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin wręczył nominacje do rady pięciu osobom.

Członkami rady zostali:

» Stefan Śnieżko,
» Jarosław Słoma,
» Tadeusz Chmielewski,
» Tadeusz Lubaszewski
» Władysław Kałudziński.

Nowo powołani członkowie rady przez aklamację wybrali przewodniczącego rady. Został nim Stefan Śnieżko.
R E K L A M A
banner
Zobowiązanie zarządu województwa do utworzenia, w porozumieniu z Szefem Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, wojewódzkiej rady konsultacyjnej ds. działaczy opozycji i osób represjonowanych wynikało z ustawy z dnia 20 marca 2015 roku o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych. Proces powołania rady na Warmii i Mazurach trwał ponad rok, ze względu na problemy z ustaleniem składu osobowego rady. Zarząd województwa początkowo proponował 7-osobowy skład rady, jednakże dwójka kandydatów nie spełniła wymogów formalnych stawianych członkom rady.

Zgodnie z ustawą do zadań rady należeć będzie:

» opiniowanie przekazanych przez Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych wnioskó stron o potwierdzenie statusu działącza opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowanej z powodów politycznych,
» świadczenie pomocy w przygotowaniu wniosków o potwierdzenie statusu działącza opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowanej z powodów politycznych, a także wniosków o pomoc pieniężną i świadczenie pieniężne - na żądanie osób zainteresowanych,
» podejmowanie inicjatyw zmierzających do integracji środowisk działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych,
» analiza sytuacji życiowej działączy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych oraz przedkładanie Szefowi Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych dezyderatów w sprawie podjęcia działąń zmierzających do zapewnienia im pomocy i opieki oraz należnego szacunku i pamięci.

Obsługę techniczno-administracyjną rady zapewniać będzie Biuro Dialogu Społecznego i Pożytku Publicznego Urzędu Marszałkowskiego.

Następne spotkanie rady zaplanowano na początek września.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Powołanie Rady Konsultacyjnej ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych

20-07-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl