Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2016-07-21 15:35 | Rozmiar tekstu: A A A

Od dzisiaj drogowskaz pod Wysoką Bramą wskazuje nowy kierunek - Chiny

Olsztyn24
Chińska delegacja pod drogowskazem na Weifang | Więcej zdjęć »
7322 kilometry jest z Olsztyna do Weifang - miasta w chińskiej prowincji Shandong, które niebawem oficjalnie stanie się miastem partnerskim Olsztyna. Ale już dzisiaj (21.07) na Placu Jedności Słowieńskiej pojawił się drogowskaz z liczbą kilometrów dzielących Olsztyn od nowego partnera.

Okazją do odsłonięcia drogowskazu do Weifang była wizyta w Olsztynie delegacji władz miejskich tego miasta. Chińczycy przyjechali do stolicy Warmii i Mazur w związku z XXI Międzynarodowymi Olsztyńskimi Dniami Folkloru Warmia 2016, w których bierze udział zespół Weifang City Cultural Center Youth Troupe.

Procedura nawiązania partnerskich kontaktów pomiędzy Weifang a Olsztynem jest na ukończeniu. Rada Miasta Olsztyna uchwałę w tej sprawie 27 kwietnia br. W ostatnich dniach zgodę na podpisanie umowy z Olsztynem wydały również władze w Pekinie. Teraz pozostało jeszcze ustalenie miejsca i czasu podpisania umowy. Obie strony chiałyby, aby do podpisania tego domumentu doszło na ich terenie. Niebawem okaże się, czy prezydent Piotr Grzymowicz ponownie poleci do Chin, czy też mer Weifang będzie gościł w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
Weifang będzie siódmym miastem partnerskim Olsztyna.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl