Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2016-07-21 15:35 | Rozmiar tekstu: A A A

Od dzisiaj drogowskaz pod Wysoką Bramą wskazuje nowy kierunek - Chiny

Olsztyn24
Chińska delegacja pod drogowskazem na Weifang | Więcej zdjęć »
7322 kilometry jest z Olsztyna do Weifang - miasta w chińskiej prowincji Shandong, które niebawem oficjalnie stanie się miastem partnerskim Olsztyna. Ale już dzisiaj (21.07) na Placu Jedności Słowieńskiej pojawił się drogowskaz z liczbą kilometrów dzielących Olsztyn od nowego partnera.

Okazją do odsłonięcia drogowskazu do Weifang była wizyta w Olsztynie delegacji władz miejskich tego miasta. Chińczycy przyjechali do stolicy Warmii i Mazur w związku z XXI Międzynarodowymi Olsztyńskimi Dniami Folkloru Warmia 2016, w których bierze udział zespół Weifang City Cultural Center Youth Troupe.

Procedura nawiązania partnerskich kontaktów pomiędzy Weifang a Olsztynem jest na ukończeniu. Rada Miasta Olsztyna uchwałę w tej sprawie 27 kwietnia br. W ostatnich dniach zgodę na podpisanie umowy z Olsztynem wydały również władze w Pekinie. Teraz pozostało jeszcze ustalenie miejsca i czasu podpisania umowy. Obie strony chiałyby, aby do podpisania tego domumentu doszło na ich terenie. Niebawem okaże się, czy prezydent Piotr Grzymowicz ponownie poleci do Chin, czy też mer Weifang będzie gościł w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
Weifang będzie siódmym miastem partnerskim Olsztyna.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl