Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Waldemar Ziarek | 2016-07-23 22:06 | Rozmiar tekstu: A A A

Centrum Nauki InnoPolice w Szczytnie

Olsztyn24
Strony umowy podpisanej w Szczytnie (fot. Waldemar Ziarek - wszystkie)
W piątek (22.07) w Szczytnie uroczyście podpisano umowę wstępną na budowę jedynego w Polsce i Europie centrum nauki o bezpieczeństwie. Partnerami Miasta Szczytna w tym przedsięwzięciu będzie Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, Starostwo szczycieńskie, Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej i Fundacja Krzysztofa Hołowczyca Kierowca Bezpieczny. Fundacja Kierowca Bezpieczny będzie merytorycznie wspierać projekt w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, a Krzysztof Hołowczyc promował będzie projekt.

Innowacyjne Centrum Nauki InnoPolice w Szczytnie już za kilka lat ściągać będzie wycieczki turystów do Szczytna (tak jak dziś ściąga Centrum Nauki Kopernik w Warszawie). Centrum Nauki umiejscowione będzie tuż obok działającej od dawna w Szczytnie Wyższej Szkoły Policji.

InnoPolice to odpowiedź na najnowsze trendy i alternatywa dla tradycyjnych metod edukacyjno-szkoleniowych. W kompleksie zastosowane zostaną techniki wizualne, rozszerzonej rzeczywistości, multimediów oraz interaktywnych eksponatów. Znajdą się tam między innymi symulatory jazdy, wypadków i urazów, laserowe stanowisko strzeleckie, symulator interwencji policyjnych, czy też pracownia fałszerstw.
R E K L A M A
banner
InnoPolice będzie miejscem stałych i czasowych wystaw o tematyce bezpieczeństwa. Przybliżony koszt przedsięwzięcia to 70 mln zł, z czego planowane dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 85% kosztów projektu. Pierwszych gości Centrum Nauki przyjmie w 2021 roku. Będzie to jedyne tak kompleksowo wyposażone centrum nauki o policji nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Celem projektu jest stworzenie instytucji wspomagającej edukację i wspieranie inicjatyw związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem wewnętrznym, obejmujących podstawową wiedzę w zakresie zwalczania i unikania zagrożeń.

Waldemar Ziarek
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl