Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-07-26 12:50 | Rozmiar tekstu: A A A

Buddyjski nauczyciel, laureat pokojowej nagrody UNESCO, odwiedził Olsztyn

Olsztyn24
Lama Ole Nydahl (pierwszy z lewej) z wizytą w Olsztynie (fot. BOM)
W lipcu Lama Ole Nydahl odwiedził jeden z 700 założonych na świecie przez siebie ośrodków medytacyjnych – Buddyjski Ośrodek Medytacyjny w Olsztynie.

Była to piąta wizyta buddyjskiego nauczyciela w naszym mieście. Spotkanie było okazją do wzajemnej inspiracji i wymiany doświadczeń w obszarze praktyki buddyzmu tybetańskiego w jego obecnej, zachodniej formie. Buddyzm jest obecny w Olsztynie od ponad 30 lat, obecnie ośrodek działa w sercu miasta, przy ulicy Wyzwolenia.

Lama Ole Nydahl jest jednym z niewielu w pełni wykwalifikowanych europejskich nauczycieli tradycji buddyzmu tybetańskiego szkoły Karma Kagyu. W 1972 roku, po wielu latach intensywnej nauki u największych mistrzów w Tybecie i na prośbę swojego nauczyciela XVI Karmapy, rozpoczął przekazywanie buddyjskich nauk na Zachodzie. W 44 krajach uczy medytacji i metod buddyzmu tybetańskiego w nowoczesny i inspirujący sposób. Wraz z nieżyjącą już żoną Hannah Nydahl został laureatem nagrody za dialog, współistnienie i pokój, którą otrzymał od Stowarzyszenia Międzykulturowego i Międzyreligijnego Dialogu UNESCO.
R E K L A M A
banner
Buddyzm to nauki o naturze umysłu pochodzące od historycznego Buddy Siakjamuniego, który żył i nauczał ponad 2,5 tysiąca lat temu w północnych Indiach. Ich celem jest urzeczywistnienie potencjału umysłu i doświadczenie trwałego szczęścia – oświecenia. Według buddyjskich nauk każdy może je osiągnąć.

Linia Karma Kagyu jest jedną z czterech głównych szkół buddyzmu tybetańskiego. Każdy przekaz, metoda, medytacja pochodzą w niej bezpośrednio lub pośrednio od Buddy. Uznawana jest także za jeden z najbardziej porywających obszarów buddyjskich nauk, idealny dla niezależnych, pełnych radości ludzi.

Medytacje w ośrodkach w Polsce prowadzone są w języku polskim i trwają około trzydziestu minut. Każdy, nieodpłatnie, może wziąć w nich udział. Nie wymagają specjalnych przygotowań. W olsztyńskim ośrodku przy ul. Wyzwolenia 30 A medytacje odbywają się w środę, piątki i niedziele o godz. 20, oraz o godz. 19 w pozostałe dni tygodnia.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl