Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2016-07-31 19:43 | Rozmiar tekstu: A A A

Zakwit sinic nie wszystkich zniechęcił do kąpieli w Jeziorze Ukiel

Olsztyn24
Zakwit sinic nie wszystkich zniechęcił do kąpieli w Jeziorze Ukiel | Więcej zdjęć »
Chociaż warunki pogodowe kończącego się właśnie kolejnego z wakacyjnych weekendów nie zachęcały w sposób szczególny do plażowania i kąpieli w olsztyńskich jeziorach, to jednak nie pogoda sprawiła, że w miejskich kąpieliskach nad Jeziorem Ukiel pławiły się dzisiaj (31.07) pojedyncze osoby. Przed wchodzeniem do wody ostrzegały umieszczone na kąpieliskach tablice informujące o zakazie kąpieli, a ten wprowadzony został z powodu zakwitu sinic.

Kontakt z zaliczanymi do bakterii sinicami powoduje m.in. wysypkę skórną, świąd skóry, a nawet gorączkę, dreszcze, bóle mięśniowe i bóle brzucha. Naukowcy nie ustalili jeszcze, jak zapobiegać skutkom kontaktu z tymi toksynami, więc najlepszym środkiem profilaktycznym jest unikanie kontaktu z sinicami.

Ta prawda nie do wszystkich jednak dociera. Dzisiaj spora liczba osób ryzkowała zdrowie kąpiąc się lub chociażby brodząc w wodzie Jeziora Ukiel. Szczególnie zastanawia postępowanie rodziców, którzy wraz ze swoimi maluchami wchodzili do wody tuż obok tablic zakazujących kąpieli z powodu zakwitu sinic. Większość odwiedzających dzisiaj CRS Ukiel wolało spacery. Większy niż zazwyczaj ruch odnotowały też wypożyczalnie sprzętu pływającego, turystycznego i rekreacyjnego.
R E K L A M A
banner
Pozostaje mieć nadzieję, że pływający i pluskający się w jeziorze nie odczują przykrych skutków zdrowotnych wywołanych kontaktem z sinicami, bo wiele wskazuje, że okres ich zakwitu już się skończył. Oficjalnie dowiemy się o tym w poniedziałek lub wtorek, kiedy służby sanitarne pobiorą i zbadają próbki wody z miejskich kąpielisk.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Miejskie kąpieliska w Olsztynie zamknięte dla kąpieli

31-07-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl