Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf.pras. | 2016-08-03 12:57 | Rozmiar tekstu: A A A

Wielki Dzień Pszczół w skansenie w Olsztynku

Olsztyn24
Wielki Dzień Pszczół (fot. MBL-PE w Olsztynku)
W olsztyneckim skansenie w najbliższy poniedziałek (8.08) odbędzie się Wielki Dzień Pszczół. Ten wyjątkowy dzień wpisał się na stałe w kalendarz najważniejszych wydarzeń o charakterze ekologicznym obchodzonych w Polsce. Akcja ma na celu wzrost świadomości ludzi o relacji między pszczołowatymi a środowiskiem. W tym roku do akcji włączyło się również muzeum w Olsztynku.

Na odwiedzających skansen czeka wiele atrakcji. Będzie można poznać najpopularniejsze rośliny miododajne, zwiedzić w towarzystwie pszczelarza ścieżkę edukacyjną bartnictwo-pszczelarstwo, który wprowadzi w tajniki życia pszczół, a także zrobić zapasy miodu na zimę. Dla najmłodszych przygotowano wyświetlanie bajek w wozowni z Małszewa. Nie lada wyzwaniem będzie zbudowanie sztucznych gniazd dla pszczół dziko żyjących, które po wykonaniu zostaną umieszczone w różnych miejscach na terenie Parku Etnograficznego w Olsztynku.

Naukowcy szacują, że co trzecia łyżka pożywienia, która znajduję się na naszym stole została wyprodukowana dzięki pracy pszczół. Wielki Dzień Pszczół odbywa się od 2011 r. Partnerem akcji jest marka Kujawski.
R E K L A M A
banner
Początek imprezy o godzinie 11.00.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl