Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2016-08-05 19:25 | Rozmiar tekstu: A A A

Muzeum Warmii i Mazur za tydzień uczci Kopernika biograficznym spektaklem z przymrużeniem oka

Olsztyn24
Scena ze spektaklu | Więcej zdjęć »
Już tylko tydzień pozostał do wielkiej premiery teatralnej zainicjowanej przez... muzeum. To właśnie Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie zachęca mieszkańców miasta do wspólnego obejrzenia spektaklu „Poranek pana Mikołaja” - premiery opowiadającej z przymróżeniem oka o najsłynniejszym mieszkańcu grodu nad Łyną. Okazją ku temu jest obchodzona w tym roku rocznica 500-lecia przybycia Mikołaja Kopernika na zamek w Olsztynie.

- Jubileusz ten wypada co prawda dopiero w listopadzie, jednak zależało nam, aby spektakl wystawić w czasie letnim, w murach naszego zamku - mówiła Elżbieta Jelińska, dyrektor muzeum, podczas dzisiejszego (5.08) śniadania prasowego poświęconego m.in. temu przedsięwzięciu. - Jest to przygotowany specjalnie na tę okazję spektakl, ukazujący kanonika Mikołaja Kopernika w nieco „lżejszym” świetle. W lekko satyrycznym ujęciu zobaczyć tu możemy jego zwykły dzień pracy jako administratora zamku. 

Prace nad spektaklem trwają od roku. Scenariusz osnuty wokół faktów historycznych napisał Błażej Michalski - aktor i scenarzysta, absolwent PWST we Wrocławiu. Produkcji i wyreżyserowania spektaklu podjęła się Agata Skowrońska-Kartvelishvili - aktorka i reżyser spektakli teatralnych, związana z wrocławskim Ośrodkiem Pamięć i Przyszłość (pochodzi z Olsztyna). Wystąpią natomiast aktorzy Teatru Jaracza w Olsztynie: Marcin Kiszluk (Kopernik), Alicja Kochańska, Marian Czarkowski i Grzegorz Jurkiewicz.
R E K L A M A
banner
Kostiumy opracowała Ewa Kochańska z Wydziału Scenografii ASP w Warszawie, muzykę zaś skomponował Aron Blum - gitarzysta basowy i kompozytor.

Premiera „Poranka pana Mikołaja” odbędzie się na dziedzińcu zamkowym w przyszłą sobotę (13.08) o godzinie 20.00. Kolejna okazja obejrzenia spektaklu pojawi się dopiero w listopadzie, podczas miejskich obchodów jubileuszu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmó z dzisiejszego spotkania prasowego. Pierwszy z nich zawiera fragmenty próby spektaklu, drugi zaś to zapis śniadania prasowego, podczas którego rozmawiano o pracy nad premierą.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Spotkanie prasowe dot. premiery „Poranka pana Mikołaja” (1)

»

05-08-2016

image
Spotkanie prasowe dot. premiery „Poranka pana Mikołaja” (2)

»

05-08-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl