Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2016-07-21 16:42 | Rozmiar tekstu: A A A

Ruszyły Wakacyjne czwartki z Mikołajem Kopernikiem

Olsztyn24
Inauguracyjny „Wakacyjny czwartek z Mikołajem Kopernikiem” | Więcej zdjęć »
Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie rozpoczęło dzisiaj (21.07) kolejną edycję Wakacyjnych Czwartków z Mikołajem Kopernikiem. W tym roku muzealnicy przygotowali pięć spotkań z postacią najznakomitszego mieszkańca olsztyńskiego zamku.

Ponieważ w tym roku obchodzimy 500. rocznicę przyjazdu Mikołaja Kopernika do olsztyńskiego zamku, gdzie rozpoczął prace jako administrator dóbr Kapituły Warmińskiej, pierwszy z tegorocznych czwartków poświęcony był przyjazdowi wielkiego astronoma do Olsztyna. Dlatego też zorganizowano orszak Kopernika, który ruszył z Mostu Jana i uliczkami starówki dotarł do zamku. Tutaj Kopernik, w którego postać wcielił się aktor Teatru Jaracza Marian Czarkowski, został powitany przez dyrektor Muzeum Warmii i Mazur Elżbietę Jelińską. Na zamkowym dziedzińcu na Kopernika czekał też patronujący Olsztynowi św. Jakub. W tę rolę tradycyjnie wcielił się Mirosław Korzunowicz.

Po powitaniu Mikołaja Kopernika, na dziedzińcu olsztyńskiego zamku zaprezentowali się rycerze z Konwentu św. Piotra z Olsztynka, a następnie organizatorzy zaprosili uczestników imprezy do zabaw i warsztatów związanych z postacią Kopernika.
R E K L A M A
banner
Wśród przygotowanych na dzisiaj propozycji było własnoręczne przygotowanie zegara słonecznego, gwiazdozbioru i poznanie dawnych miar. Moża było zmierzyć ile ziarenek mierzy nasza dłoń, ile stóp mamy wzrostu, czy dowiedzieć się, ile wiardunków waży nasz telefon komórkowy. Przeprowadzono też konkurs plastyczny, w którym można było wygrać nagrody związane z Kopernikiem i z latem. Do tego tradycyjnie była strzelnica z łuku, przebieralnia strojów z epoki średniowiecza i możliwość zrobienia sobie zdjęcia w egzotycznych okolicznościach.

Z zaproszenia do udziału w Wakacyjnym Czwartku z Mikołajem Kopernikiem skorzystali m.in. przebywający w Olsztynie pielgrzymi zmierzający na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
I Wakacyjny Czwartek z Mikołajem Kopernikiem w Olsztynie 2016

»

21-07-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl