Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2016-08-08 11:43 | Rozmiar tekstu: A A A

PSL krytykuje zawieszenie małego ruchu granicznego

Olsztyn24
Marszałek Gustaw Marek Brzezin i posłanka Urszula Pasławska podczas konferencji prasowej | Więcej zdjęć »
Utrzymanie wprowadzonego z powodu Szczytu NATO w Warszawie i Światowych Dni Młodzieży w Krakowie zawieszenia małego ruchu granicznego z Rosją jest obecnie tematem numer 1 w północno-wschodniej części Polski. Przeciwko decyzji rządu protestują lokalne samorządy i politycy. Temu tematowi poświęcona była też zorganizowana dzisiaj (8.08) przez prominentnych członków Polskiego Stronnictwa Ludowego - marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina i posłankę Urszulę Pasławską, konferencja prasowa.

- Dla województwa warmińsko-mazurskiego wstrzymanie małego ruchu granicznego jest bardzo niekorzystne - powiedział marszałek Gustaw Marek Brzezin. - Wiadomo, że w pasie nadgranicznym, od Gołdapii po Braniewo, szereg podmiotów gospodarczych żyło z małego ruchu granicznego. Bardzo dobrze rozwijała się turystyka, rozwijała się sfera korzystania z dóbr kultury w naszym regionie. W związku z utrzymaniem zawieszenia małego ruchu granicznego, wystosowałem do ministra spraw wewnętrznych zapytanie, jaki jest kierunek państwa w tym zakresie i oczywiście wnioskowałem, aby mały ruch graniczny pomiędzy obwodem kaliningradzkim a województwem warmińsko-mazurskim jak najszybciej przywrócił.

- Kiedy zawieszano mały ruch graniczny rząd informował nas, że jedyną przyczyną są dwie duże imprezy, które się w Polsce odbywały: Szczyt NATO i Światowe Dni Młodzieży - powiedziała Urszula Pasławska. - Jak się okazuje, to nie do końca była prawda. Co prawda na nowo uruchomiono mały ruch graniczny z Ukrainą, ale jak zapowiadają ministrowie z Prawa i Sprawiedliwości, umowa o małym ruchu granicznym z obwodem kaliningradzkim będzie wstrzymana. Świadczy to o tym, że PiS jako partia centralistyczna tak naprawdę ma „w nosie mieszkańców” przylegających do granicy terenów, bo ta decyzja uderza przede wszystkim w zwykłych ludzi.
R E K L A M A
banner
Posłanka zauważyła też, że działanie rządu Prawa i Sprawiedliwości jest propagandowym działaniem „na pokaz”.  

- Pokazujemy Polakom, że jesteśmy silni wobec Rosji i nie musimy z nią współpracować. Są to jednak pozorne działania, bo stracą na tym zwykli ludzie - podsumowała Urszula Pasławska.

Więcej o konferencji prasowej marszałka Gustawa Marka Brzezina i posłanki Pasławskiej w naszej wideorelacji z wydarzenia.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa PSL ws. małego ruchu granicznego

»

08-08-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl