Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-08-09 19:43 | Rozmiar tekstu: A A A

Prawdziwe pamiątki z Olsztyna i Warmii

Olsztyn24
Manufaktura Sztuki | Więcej zdjęć »
Rośnie zainteresowanie pamiątkami z Olsztyna i z Warmii. W naszym mieście jest kilka punktów, w których można kupić na przykład dobrej jakości oryginalne rękodzieło ludowe.

Świadomość turystów rośnie, a wraz z nią ich wymagania. Każdy chce przywieźć pamiątkę z wakacji. Jednak czasy, gdy klient zadowalał się plastikową tandetą, niemającą nic wspólnego z odwiedzanym miastem lub regionem, wydają się mijać.

Dziś przyjezdny chce dotknąć czegoś prawdziwego, najlepiej ręcznie wyrabianego i – koniecznie – powiązanego z dziedzictwem miejsca, w którym przebywał. Co więcej, bariery nie stanowi wyższa niż w przypadku popularnej „chińszczyzny” cena.
R E K L A M A
banner
Na fali tego trendu na początku sierpnia na olsztyńskim Stary Mieście powstała wyjątkowa galeria pamiątek regionalnych – Manufaktura Sztuki. Sklep jest zlokalizowany tuż obok Wysokiej Bramy (wejście od strony historycznej części miasta).

Bazą asortymentu tego nowego punktu na mapie Olsztyna są obrazy, rzeźby, zabawki i inne przedmioty wytwarzane ręcznie przez artystów należących do Stowarzyszenia Twórców Ludowych. I nic dziwnego, bo przedsięwzięcie firmuje Waldemar Majcher, znany w regionie artysta specjalizujący się w malarstwie na szkle, a zarazem prezes STL. W sklepie można kupić prace około 30 twórców zrzeszonych w stowarzyszeniu. W przyszłości przed sklepem stanie również kram.

Interesujące pamiątki można również znaleźć na straganie bukinisty zlokalizowanym obok Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Starym Ratuszu. Przy okazji właściciel stoiska – Paweł Pakuła – jest źródłem mnóstwa informacji o mieście i chętnie się nimi dzieli.

Wysokiej jakości pamiątki regionalne można również kupić w dwóch olsztyńskich punktach Informacji Turystycznej – wojewódzkiej przy ul. Staromiejskiej 1 oraz miejskiej w siedzibie ratusza (wejście od ul. 1 Maja).
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl