Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2016-08-24 18:42 | Rozmiar tekstu: A A A

Użytkownicy ocenili 3 lata działania Olsztyńskiej Karty Dużej Rodziny

Olsztyn24
Od prawej: prezydent Piotr Grzymowicz i pełnomocnik Jarosław Skórski | Więcej zdjęć »
Trzy lata minęły od uruchomienia olsztyńskiego programu Karta Dużej Rodziny. To dobra okazja do podsumowania dotychczasowych działań.

Aby sprawdzić, jak użytkownicy oceniają Olsztyńską Kartę Dużej Rodziny oraz jakich oczekiwaliby zmian, miasto poprosiło o wypełnienie ankiety. W badaniu wzięli udział przedstawiciele 200 rodzin, czyli około 10 procent korzystających z karty.

Aż dziewięciu na dziesięciu dobrze oceniło pomysł promowania wielodzietności poprzez taki program. Ponad 60 procent uczestników ankiety jako największą zaletę karty przedstawia możliwość korzystania ze zniżek w wydarzeniach kulturalnych i sportowych. Cztery punkty procentowe mniej cieszy możliwość kupna ulgowych biletów komunikacji miejskiej.
R E K L A M A
banner
40 procent uczestników badania oczekiwałoby zniżek na żywność, odzież, obuwie i wydatki związane z mieszkaniami. Zdecydowania większość, bo siedmiu na dziesięciu oczekiwałaby stałych ulg przy zakupach biletów, np. na Olsztyńskie Lato Artystyczne, niż darmowego wejścia na kilka wybranych wydarzeń.

- Staramy się rozwijać ten program - zapewniał prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz podczas dzisiejszego (24.08) spotkania z dziennikarzami. - Byliśmy jednym z pierwszych miast w kraju, które wprowadziło taką ofertę dla wielodzietnych rodzin. Karta cieszy się rosnącym zainteresowaniem, a jej wprowadzenie było bez wątpienia dobrą decyzją.

Wyniki badania są niezwykle pomocne w rozwoju Olsztyńskiej Karty Dużej Rodziny. Zgodnie z sugestiami - urzędnicy rozpoczęli prace nad ulgami w opłatach za odpady komunalne, uruchomieniem newslettera z informacjami o nowych partnerach oraz przygotowaniem zmiany systemu zniżek na wydarzenia kulturalne organizowane w Olsztynie.

- Zintensyfikujemy też prace nad pozyskaniem nowych partnerów w szczególnie pożądanych branżach - dodaje Jarosław Skórski, doradca prezydenta Olsztyna ds. polityki rodzinnej. - Będziemy dążyć do wypracowania mniej skomplikowanych procedur wydawania kart. Możliwe także, że wydłużymy czas ważności wydawanej teraz na rok OKDR.

Do posiadania karty uprawnionych jest ok. 12 tys. olsztynian. Dotychczas do programu przystąpiła połowa z nich. W 2015 roku miasto zainwestowało w duże rodziny ponad 600 tys. złotych. W pierwszej połowie tego - ok. 280 tys.

Więcej informacji o podsumowaniu programu dostępnych jest w zapisie wideo z dzisiejszej konferencji.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa ws. Olsztyńskiej Karty Dużej Rodziny

»

24-08-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl