Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email inf.pras. | 2016-08-25 13:27 | Rozmiar tekstu: A A A

Mazurskie święto kabaretu w Mrągowie

Olsztyn24
Mrągowo Kabaretowo (fot. materiały prasowe organizatora - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Nad mrągowskim amfiteatrem na dobre rozbrzmiały salwy śmiechu. Pierwsza edycja mazurskiego festiwalu „Mrągowo Kabaretowo”, która odbyła się w dniach 19-22 sierpnia, przyciągnęła największych fanów dobrej zabawy. Na scenie pojawili się artyści reprezentujący różne odmany kabaretu, od tradycyjnego kabaretonu, przez stand up, aż po improwizacje. Największą niespodzianką była niedzielna „Noc improwizacji”, podczas której wystąpili m.in. Abelard Giza, Kacper Ruciński i Wojtek Tremiszewski.

W czwartkowy wieczór, w ramach imprezy „Lato z Mrągowem”, na scenie pojawił Rafał Rutkowski, który swoim występem otworzył pięciodniowe święto kabaretu na Mazurach. Kolejnego dnia oficjalnie rozpoczęła się pierwsza edycja festiwalu „Mrągowo Kabaretowo”. W amfiteatrze zaprezentowały się znane i lubiane formacje kabaretowe: Kabaret Skeczów Męczących, K2, Chatelet, Fair Play Crew, Łowcy. B i Nowaki. Imprezę uświetnił również Mariusz Kałamaga, który tego dnia wcielił się w rolę konferansjera.

Tematem przewodnim piątkowych występów był człowiek i jego codzienne perypetie. Kabareciarze, z duża dawką humoru, opowiedzieli o wszystkich etapach ludzkiego życia - od narodzin aż do śmierci.
R E K L A M A
banner
Sobotnia odsłona festiwalu została poświęcona występom solowym artystów. W ramach „One man show” zaprezentowali się: Mariusz Kałamaga, Robert Korólczyk, Marcin Szczurkiewicz, Jarosław Sadza, Ireneusz Krosny, Rafał Rutkowski oraz Tomasz Nowaczyk. Było to prawdziwe święto indywidualności, podczas którego tłumnie zgromadzona publiczność mogła obejrzeć niecenzurowane występy stand up. O zadowoleniu widzów mogła świadczyć otwartość, z jaką wchodzili oni w interakcje z występującymi artystami.

Niedzielny wieczór, nazwany „Nocą improwizacji”, był dla zgromadzonych największą niespodzianką. I choć pogoda nie rozpieszczała, deszcz nie zniechęcił fanów polskiego kabaretu, którzy licznie (jak w poprzednich dniach) przybyli do mrągowskiego amfiteatru. Publiczność bawiła się przy improwizacjach w wykonaniu Abelarda Gizy, Czesuafa, Wojtka Tremiszewskiego, Huberta Świątka, Szymona Jachimka, Kacpra Rucińskiego, Przemka Saszy Żejmo, Narwanych z Kontekstu, Gosi Tremiszewskiej oraz Kuby Śliwińskiego. Nie da się ukryć, że zgromadzeni najbardziej wyczekiwali na występ Abelarda Gizy, który od lat znany jest z kontrowersyjnych tematów, które porusza na scenie. Był to bowiem już drugi i ostatni wieczór pod hasłem „bez cenzury”.

Zwieńczeniem święta kabaretu w Mrągowie był poniedziałkowy występ grupy MoCarta. I choć zespół w głównej mierze opiera swój repertuar na skojarzeniach muzycznych, to publiczność po mocnej dawce niecenzurowanych dowcipów chętnie bawiła się przy instrumentalnych pokazach.

Pierwsza edycja festiwalu „Mrągowo Kabaretowo” udowodniła, że Mazury to prawdziwa stolica polskiego kabaretu. Organizatorzy już teraz zapowiadają, że impreza na stałe zagości w kalendarzu mrągowskich atrakcji.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.