Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2016-08-30 17:59 | Rozmiar tekstu: A A A

Strażnicy miejscy zaprosili na uroczyste obchody swojego święta

Olsztyn24
Komendant Lipiński kroi okolicznościowy tort | Więcej zdjęć »
W tym roku minęło 25 lat od momentu powołania w Olsztynie Straży Miejskiej. Uroczystości dla uczczenia tej doniosłej rocznicy odbyły się dzisiaj (30.08) w dawnej sali sesyjnej Urzędu Miasta Olsztyna.

Okolicznościowy film, awanse, wyróżnienia, a nawet wierszowane życzenia - w ten sposób obchodzony był Dzień Strażnika Miejskiego. W tym roku był jednocześnie okazją do celebrowania ćwierćwiecza istnienia olsztyńskiej formacji.

W stolicy Warmii i Mazur już w 1975 roku powołana została Miejska Służba Porządkowa. Jednak w kształcie, jaki znamy obecnie, Straż Miejska funkcjonuje od 10 kwietnia 1991 roku.
R E K L A M A
banner
- Swoją pracą przez 25 lat dobrze zapisaliście się w historii naszego miasta, przysłużyliście się mieszkańcom - mówił Jarosław Słoma, zastępca prezydenta Olsztyna, zwracając się do zebranych na sali strażników.

- Trochę lat nam przybyło, ale i doświadczenia - przyznał Jarosław Lipiński, komendant olsztyńskich strażników miejskich. - Strażnik spełnia służebną rolę wobec obywateli. Dziękuję moim podwładnym za trudną, ale owocną pracę.

Taka uroczystość to tradycyjnie już okazja do wyróżnienia najlepszych i wręczenia awansów. Łącznie w ten sposób uhonorowano kilkanaście osób.

W olsztyńskiej straży pracuje 82. funkcjonariuszy. Mają do dyspozycji m.in. 10 samochodów, osiem rowerów, motorowery, siatkę do bezpiecznego odławiania zwierząt.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii z dzisiejszej uroczystości oraz jej zapisu wideo, który wkrótce udostępnimy.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
25-lecie Straży Miejskiej w Olsztynie

30-08-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl