Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2016-09-03 20:06 | Rozmiar tekstu: A A A

Żeglarscy oldboje rywalizowali na wodach Jeziora Ukiel

Olsztyn24
Od lewej na pierwszym planie: Błażej Wyszkowski, Piotr Grzymowicz i Wojciech Ogrodziński | Więcej zdjęć »
Jeszcze przed kilku laty na Jeziorze Ukiel rozgrywano Regaty Tytanów z udziałem najlepszych żeglarzy z Olsztyna i okolic. Potem ten cykl zawodów zniknął z kalendarza żeglarskich imprez. Jest jednak szansa, że wywodzących się z naszego miasta mistrzów żeglarskiego fachu znowu będziemy mogli oglądać w Olsztynie. Szansą na to są regaty pod hasłem Plymouth Olsztyn, których pierwszą edycję rozegrano dzisiaj (3.09) na Ukielu.

Regaty „Plymouth Olsztyn” miały przypomnieć zdobycie pierwszego dla Polski tytułu Mistrza Świata w żeglarstwie. 50 lat temu na jachcie klasy kadet dokonali tego zawodnicy Kolejowego Klubu Sportowego Warmia – Andrzej Nowicki i Błażej Wyszkowski, który także wziął udział w dzisiejszych regatach.

Mistrzowie, których nazwiska figurowały na czołowych pozycjach żeglarskich rankingów w latach 60. i 70. ubiegłego wieku dzisiaj startowali na łodziach klasy omega. Trasę czterech konkursowych biegów wyznaczono na pierwszym akwenie Jeziora Ukiel.
R E K L A M A
banner
W przerwie pomiędzy drugim i trzecim biegiem żeglarze spotkali się z prezydentem Olsztyna Piotrem Grzymowiczem. W czasie spotkania padła m.in. propozycja, by w CRS Ukiel zorganizować wystawę - muzeum wycofywanych z użytkowania żaglówek. Pomysł zrodził się w głowach dawnych mistrzów żeglarstwa, kiedy okazało się, że w Olsztynie i jego okolicach nie ma już jachtu klasy kadet, na jakim Andrzej Nowicki i Błażej Wyszkowski zdobywali dla Olsztyna pierwszy tytuł żeglarskich Mistrzów Świata.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Regaty Plymouth Olsztyn

03-09-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl