Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2016-03-02 16:42 | Rozmiar tekstu: A A A

Ratusz zaprezentował system szkolenia żeglarskich mistrzów

Olsztyn24
Konferencja prasowa ws. szkolenia żeglarskiego w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Kilkadziesiąt, a nawet kilkanaście lat temu, Olsztyn był potęgą w sportach żeglarskich. Ostatnie lata jednak do szczególnie udanych dla tego sportu nie należały. Mistrzowie kończyli swoje kariery zawodnicze, godnych następców nie było. Teraz może się to zmienić. Dzisiaj (2.03) w Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego w Olsztynie zaprezentowano nowy system szkolenia żeglarzy, oparty o Szkoły Podstawowe nr 7 i 18, Szkołę Mistrzostwa Sportowego oraz działające w mieście kluby żeglarskie Nauticus YCO i Olsztyński Klub Żeglarski.

- Mieliśmy marzenia dotyczące zagospodarowania brzegów Jeziora Krzywego, te marzenia zrealizowaliśmy - powiedział prezydent Piotr Grzymowicz, otwierając dzisiejszą prezentację systemu szkolenia żeglarzy. - Dzisiaj mamy m.in. doskonale wyposażone Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego, mamy znakomitych trenerów żeglarstwa, mamy ogromny potencjał organizacyjny tkwiący w Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta. To pozwala nam uruchomić system szkolenia żeglarzy, a tym samym wpłynąć na obraz żeglarstwa w naszym mieście, które ma bogatą tradycję, ale które wymaga wsparcia. Jestem przekonany, że jest to fajna oferta, która gorąco została przyjęta zarówno przez rodziców, jak i nauczycieli, bo przecież sport to wspaniała lekcja życia, to przygoda, to kształtowanie charakterów.

- Naszym celem strategicznym jest stworzenie systemu szkolenia, który zapewni zawodnikom rozwój w różnych klasach żeglarskich od wieku 7 lat, przez poszczególne etapy, kończąc na klasach olimpijskich i wyszkoleniu reprezentantów Polski - powiedział Adam Liszkiewicz, pełnomocnik prezydenta ds. żeglarstwa. - Chcemy również rozwijać olsztyńskie kluby żeglarskie. Obecnie sport żeglarski w Olsztynie jest na niskim poziomie. Kiedyś mieliśmy znakomitych zawodników i musimy wrócić do tego „dobrego działania”, tak by w efekcie nasi juniorzy byli klasyfikowania co najmniej w pierwszej dziesiątce w kraju. Myślimy też nad upowszechnieniem nauki żeglarstwa w naszych szkołach, podobnie jak to się dzieje z pływaniem.
R E K L A M A
banner
Już od 1 września tego roku ruszą dwie IV klasy sportowe o profilu żeglarstwo w Szkołach Podstawowych nr 7 (Osiedle nad Jez. Długim) oraz nr 18 (Dajtki). W każdej z nich będzie miejsce dla 25 kandydatów na żeglarzy. Proces rekrutacyjny ruszy jeszcze w tym miesiącu. W SP nr 18 (ul. Żytnia 71) pierwszych zapisów rodzice będą mogli dokonać podczas Dnia Otwartego Szkoły, który zaplanowany został na 12 marca o godz. 12.00. Trzydni później zapisy rozpoczną się w SP 7 (Al. Przyjaciół 42), gdzie 15 marca o godz. 17.00 również rozpocznie się Dzień Otwarty Szkoły.

W następnych latach w wymienionych szkołach sukcesywnie otwierane będą V i VI klasy żeglarskie. Absolwenci kierunku żeglarskiego będą mogli kontynuować naukę i treningi w gimnazjum i liceum działającym w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie.

W programie nauki żeglarstwa w szkołach podstawowych przewidziano 10 godzin wychowania fizycznego, w tym 6 (2 treningi po 3 godziny) przeznaczonych będzie na naukę żeglowania. Trenerami będą doświadczeni instruktorzy żeglarstwa z klubów Nauticus YCO i Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego. Na treningi na Słoneczną Polanę uczniowie będą dowożeni szkolnymi autobusami.

Więcej o systemie szkolenia młodych żeglarzy w Olsztynie w filmowej relacji z dzisiejszej konferencji prasowej, która niebawem będzie udostępniona w sieci.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa ws. systemu szkolenia żeglarskiego w Olsztynie

»

02-03-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl