Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2016-09-05 14:26 | Rozmiar tekstu: A A A

Szpital Dziecięcy uruchamia pracownię zaburzeń karmienia

Olsztyn24
Prof. Elżbieta Jarocka-Cyrta - kierownik Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia WSSD | Więcej zdjęć »
Od 21 września bieżącego roku w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie funkcjonować będzie Pracownia Zaburzeń Karmienia. Pracownia ta powstała jako odpowiedź na potrzeby pacjentów szpitala oraz ich rodziców. O nowym przedsięwzięciu rozmawiano dzisiaj (5.09) w szpitalu na specjalnie w tym celu zwołanym spotkaniu z dziennikarzami.

Ze względu na złożoność problematyki nieprawidłowości związanych z karmieniem, zaburzenia te wymagają kompleksowej diagnostyki i wielospecjalistycznego leczenia (m.in. przy współpracy z neurologopedami i psychologami) - stąd pomysł powołania pracowni, która koordynować będzie opiekę nad tymi pacjentami. Pracownia Zaburzeń Karmienia będzie funkcjonowała w ramach Poradni Gastroententerologicznej Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

W każdą środę, w godzinach 13.00-16.00, młodzi pacjenci będą przyjmowani przez prof. Elżbietę Jarocką-Cyrtę - kierownik Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia WSSD (po wcześniejszej rejestracji, należy posiadać skierowanie od lekarza rodzinnego do poradni gastroenterologicznej). Potencjalnemu pacjentowi zostaną wykonane wstępne badania oraz zebrany wywiad, dzięki którym będzie możliwa ocena zaburzeń oraz skierowanie go na odpowiednią terapię. Pacjent zostanie każdorazowo oceniony przez gastroententerologa, dietetyka, logopedę i psychologa.
R E K L A M A
banner
- Wyodrębniamy tę pracownię, ponieważ pacjentów z zaburzeniami odżywiania i chorobami układu pokarmowego w naszym szpitalu przybywa skokowo - wyjaśnia Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor WSSD. - Do poradni mamy kolejkę pacjentów, więc poprzez wspomniane działania chcemy poprawić dostępność leczenia dla dzieci, ponieważ zaburzenia karmienia mają ogromny wpływ na ich zdrowie i przyszłość.

Więcej informacji na temat samej pracowni, jej metod działania, rejestracji i możliwości uzyskania pomocy dostępnych jest w zapisie wideo spotkania, który wkrótce udostępnimy.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Spotkanie dot. pracowni zaburzeń karmienia w WSSD

»

05-09-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl