Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email inf. pras. | 2016-06-08 16:34 | Rozmiar tekstu: A A A

W szpitalu dziecięcym ćwiczono na wypadek katastrofy

Olsztyn24
Ćwiczenia w szpitalu dziecięcym w Olsztynie (fot. WSSD - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie przeprowadzone zostały dzisiaj (8.06) ćwiczenia z  organizacji pomocy i uruchamiania procedur na wypadek wystąpienia katastrofy, w której poszkodowanych jest wiele osób. W ćwiczeniach wzięli udział pracownicy wielu komórek organizacyjnych szpitala, a w szczególności Szpitalnego Oddziału Ratunkowego dla Dzieci.

Według sceniariusza symulacji, na Al. Piłsudskiego w Olsztynie miał miejsce wypadek z udziałem tramwaju i autobusu, w wyniku którego poszkodowanych zostało 100 osób, w tym 30. dzieci, które zostały przetransportowane z różnymi obrażeniami do szpitala.

Celem ćwiczeń było sprawdzenie kanałów komunikacji wewnętrzej oraz przetestowanie współpracy  poszczególnych komórek organizacyjnych szpitala dziecięcego w sytuacjach kryzysowych. Szczególny nacisk położony został na sprawdzenie organizacji i merytorycznych aspektów segregacji medycznej, tj. klasyfikacji pacjentów pod względm ciężaru obrażeń.
R E K L A M A
banner
Ćwiczenia mogły być przeprowadzone dzięki współpracy szpitala z partnerami zewnętrznymi, a zwłaszcza Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie, Warmińsko-Mazurską Stacją Pogotowia Ratunkowego Leszek Gołębiowski i Szkołą Policealnej im. prof. Religi w Olsztynie, której 30. uczniów wcieliło się w rolę poszkodowanych.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.