Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2016-09-09 15:18 | Rozmiar tekstu: A A A

Europejskie Dni Dziedzictwa 2016 na Warmii i Mazurach zainaugurowane

Olsztyn24
Uroczystość odbyła się w Salach Kopernikowskich olsztyńskiego zamku | Więcej zdjęć »
W tym roku po raz 24. organizowane są w całej Europie Europejskie Dni Dziedzictwa. Tegoroczne hasło, „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią”, doskonale wpisuje się w specyfikę Warmii, Mazur i Powiśla.

Idea Europejskich Dni Dziedzictwa narodziła się w 1985 roku, podczas II Konferencji Rady Europy. Wtedy to francuski minister kultury zaproponował, by organizowane we Francji Dni Otwartych Zabytków zostały rozszerzone na całą Europę.

W 1991 roku Rada Europy ustanowiła Europejskie Dni Dziedzictwa. Dwa lata później do tej inicjatywy włączyła się także Polska, która jest obecnie jednym z 49 państw biorących udział w tej inicjatywie. Województwo Warmińsko-Mazurskie uczestniczy w tym „święcie zabytków”, które już po raz drugi koordynuje Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, od roku 2003.
R E K L A M A
banner
Wojewódzka uroczysta inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa 2016 na Warmii i Mazurach odbyła się dzisiaj (9.09) w Salach Kopernikoskich Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. W programie spotkania były m.in. wykłady ks. prałata kan. dr. Jacka Wojtkowskiego „Architektura sakralna w przestrzeni kulturowej regionu”, dr inż. Marty Akinczy „Johann Larass. Sztuka ogrodowa w krajobrazie Warmii i Mazur” oraz Hanny Laski-Kleinszmidt „Wykorzystanie zdobyczy techniki w dokumentacji przestrzeni kulturowej”, a także zwiedzanie wystawy „Baptismalia 1050. rocznica Chrztu Polski”.

Podczas dzisiejszej inauguracji miało również miejsce odznaczenie Brązowym Krzyżem Zasługi za ks. prałata kan. dr. Jacka Wojtkowskiego. Więcej informacji o odznaczonym i jego działalności dostępnych będzie w zapisie wideo inauguracji, który wkrótce udostępnimy. Zapraszamy do jego obejrzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa 2016 na Warmii i Mazurach

09-09-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl