Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-11-06 15:34 | Rozmiar tekstu: A A A

Marszałek wyróżniony za dbałość o dziedzictwo

Olsztyn24
Gustaw Marek Brzezin - marszałek województwa warmińsko-mazurskiego
W czwartek (5.11) w Opolu odbyło się podsumowanie polskiej części 23. Europejskich Dni Dziedzictwa. Podczas uroczystej gali marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin został nagrodzony za wspieranie działań na rzecz ochrony dziedzictwa.

Europejskie Dni Dziedzictwa to organizowane w 49. państwach wydarzenia promujące dziedzictwo materialne i niematerialne. Polska inauguracja tego najważniejszego święta kultury Starego Kontynentu została zorganizowana w Elblągu. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Utracone dziedzictwo”. Temat przewodni koncentrował się na zapobieganiu nieodwracalnej utracie zasobów dziedzictwa kulturowego. Oprócz akcentowania potrzeby zachowania dziedzictwa dla przyszłych pokoleń, przywoływano pamięć o utraconych zabytkach, dziełach sztuki, ginących zawodach, a także o dziedzictwie emocjonalnie nam bliskim – starych fotografiach, pamiątkach rodzinnych, tradycjach. Na Warmii i Mazurach w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa zorganizowano blisko 2 tys. wydarzeń, w których wzięło udział 320 tys. uczestników.

Narodowy Instytut Dziedzictwa przyznał marszałkowi województwa Gustawowi Markowi Brzezinowi wyróżnienie w uznaniu za wspieranie działań na rzecz ochrony dziedzictwa i za zaangażowanie w promocję Europejskich Dni Dziedzictwa.

R E K L A M A
banner
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl