Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Agnieszka Tymińska-Jurgin | 2016-09-12 20:44 | Rozmiar tekstu: A A A

Rodzice noszący dzieci w chustach zorganizowali piknik na plaży miejskiej

Olsztyn24
Uczestnicy pikniku (fot. organizatora) | Więcej zdjęć »
Na plaży miejskiej w Olsztynie odbył się dzisiaj (12.09) I piknik rodziców noszących dzieci w chustach. Pogoda dopisała i na miejscu zjawiło się ponad 20. rodziców ze swoimi pociechami.

Chustonoszenie jest coraz bardziej popularne na świecie, również w Olsztynie systematycznie przybywa rodziców noszących dzieci w chustach. Ma to wiele zalet m.in.:

1) wolne ręce!; każdy rodzic to doceni, szczególnie kiedy jest się aktywnym, można zająć się czymś innym, dziecko jest blisko i bezpieczne, a cisza oznacza, że śpi,
R E K L A M A
banner
2) zaspokajanie potrzeby bliskości dziecka (i rodzica) – dotyk, zapach, bicie serca i głos dają dziecku poczucie bezpieczeństwa,

3) dzieci w chustach mniej płaczą, bo są blisko rodzica.

4) dzieci w chustach przyjmują fizjologiczną pozycję żabki, co korzystnie wpływa na prawidłowy rozwój bioder,

5) noszenie dzieci w chustach w trudnych chwilach towarzyszących kolkom, ząbkowaniu czy infekcjom sprawia, że dzieci łatwiej przechodzą ten trudny czas, ponieważ są przytulone, kołysane i noszone.

6) dzieci noszone w chustach poznają świat z perspektywy „dorosłego” i szybciej się uczą.

Pomimo tych wszystkich zalet, wciąż można usłyszeć od zatroskanego przechodnia, że dziecko się udusi albo, że się przyzwyczai do noszenia. Dobrze zawiązana chusta i wiązanie dostosowane do wieku i rozwoju dziecka to podstawa. A że się przyzwyczai do noszenia. Niedługo zacznie chodzić i „problem” sam zniknie.

Agnieszka Tymińska-Jurgin
Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl