Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email inf. pras. | 2016-09-13 15:02 | Rozmiar tekstu: A A A

W Biskupcu zapłonie znicz olimpijski

Olsztyn24
Samorządowcy będą rywalizować w 20. dyscyplinach
Na jeden dzień odejdą zza biurek i staną w szranki w ponad 20 konkurencjach sportowych i rekreacyjnych. W najbliższą sobotę (17.09) samorządowcy z Warmii i Mazur przyjadą do Biskupca na Letnie Igrzyska o Puchar Marszałka Województwa.

Co roku impreza gromadzi kilkuset uczestników, przedstawicieli samorządów z całego województwa. Na bieżnię stadionu miejskiego wybiegną burmistrzowie, wójtowie, sołtysi, pracownicy urzędów oraz ich rodziny z Ostródy, Iławy, Lubawy, Sorkwit, Olecka, Wydmin, Dywit, Kolna, Rybna i Biskupca. Wśród ponad 20 dyscyplin są konkurencje lekkoatletyczne, gry zespołowe oraz zabawy rekreacyjne.

Włodarze gmin będą rywalizować w trójboju: rzucać podkową i lotką oraz trafiać piłką do bramki. Na płytach stadionu powstaną boiska do gry w piłkę nożną oraz siatkówkę. Na pobliskim stawie odbędą się zawody wędkarskie, a wokół niego biegi przełajowe. Zawodnicy będą też pchać kulą, skakać w dal i przeciągać linę.
R E K L A M A
banner
- Aktywny tryb życia staje się coraz bardziej popularny – mówi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. - Potwierdzają to badania, ale też codzienne obserwacje podczas spacerów czy odwiedzin sportowych obiektów. Mamy do czynienia nie tylko z modą na sport. To konsekwencja powstawania nowych obiektów sportowych i lepszych możliwości uprawiania wielu dyscyplin, które od lat wspiera samorząd województwa. Działalność Ludowych Zespołów Sportowych doskonale się w te działania wpisuje.

- W Rio rywalizują paraolimpijczycy, w Biskupcu o medale powalczą nasi samorządowcy – mówi organizator igrzysk Dariusz Marchlewski z Biskupieckiej Federacji Sportu. - Zapraszamy mieszkańców do wspólnej zabawy i kibicowania urzędnikom, którzy w tym dniu długopisy zamienią na sprzęt sportowy.

Wojewódzkie Letnie Igrzyska Samorządowe o Puchar Marszałka Województwa odbędą się 17 września 2016 na stadionie miejskim w Biskupcu. Początek o 11.00. Organizatorem imprezy jest Warmińsko – Mazurskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.