Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Olsztyna i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
14:05 25 kwietnia 2024 Imieniny: Jarosława, Marka
YouTube
Facebook

szukaj

R E K L A M A
Banner A
Newsroom24 Bezpieczeństwo publiczne
D. | 2016-09-14 21:43 | Rozmiar tekstu: A A A

Policja zachęca do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Olsztyn24
Uczestnicy konferencji | Więcej zdjęć »

Od dzisiaj (14.09) na Warmii i Mazurach działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - program przygotowany między innymi do dyspozycji mieszkańców regionu, by mogli wskazać policji miejsca, które w ich mniemaniu są niebezpieczne. O programie tym rozmawiano na spotkaniu z dziennikarzami w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie z udziałem wicewojewody warmińsko-mazurskiego Sławomira Sadowskiego, zastępcy komendanta wojewódzkiego mł. insp. Arkadiusza Sylwestrzaka i naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego mł. insp. Roberta Zalewskiego oraz mł. insp. Tomasza Stawarskiego.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa powstała w oparciu o konsultacje społeczne przeprowadzane do kwietnia tego roku. Spotkań w ich ramach w naszym regionie odbyło się aż 434, wzięło w nich udział blisko 10 tys. osób. Z początkiem lipca natomiast rozpoczęto realizację projektu (jako pilotażowego) w garnizonach pomorskim, podlaskim oraz stołecznym.

- Podczas konsultacji ich uczestnicy przekazywali nam swoje wnioski i spostrzeżenia, które zostały wyszczególnione w programie - mówi mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak. - Policja w całym kraju ma wysokie wskaźniki, jeżeli chodzi o poczucie bezpieczeństwa, ale zawsze można coś poprawić. Mapa jest właśnie odpowiedzią w kwestii „robienia więcej”. Dzięki informacjom w nią wprowadzonych przez mieszkańców regionu będziemy mogli również lepiej skoordynować pracę z innymi służbami.

Mapa jest dostępna poprzez Internet m.in. na stronach www.Policja.pl, www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl. Opiera się o informacje skatalogowane w trzech płaszczyznach: gromadzone w policyjnych systemach informatycznych; pozyskiwane od społeczeństwa w trakcie bezpośrednich kontaktów z obywatelami, z przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych itp. oraz w trakcie realizowanych debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu publicznemu, a także informacje pozyskiwane od obywateli (internautów) z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.
R E K L A M A
Informacje prezentowane na mapach uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń, jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

UWAGA: Mapa nie służy do zgłaszania potrzeby natychmiastowych interwencji. W tym celu należy zadzwonić na numer alarmowy 112 lub 997. 

Więcej informacji na temat programu oraz prezentacja działania mapy i sposobów zgłaszania za jej pomocą ewentualnego zagrożenia dostępnych jest w zapisie wideo dzisiejszej konferencji, który wkrótce udostępnimy. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Pogodynka
Telemagazyn
R E K L A M A
banner
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Prezentacja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
14-09-2016
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
R E K L A M A
Banner F
Copyright by Agencja Reklamowo Informacyjna Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.