Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2016-09-14 21:43 | Rozmiar tekstu: A A A

Policja zachęca do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Olsztyn24
Uczestnicy konferencji | Więcej zdjęć »
Od dzisiaj (14.09) na Warmii i Mazurach działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - program przygotowany między innymi do dyspozycji mieszkańców regionu, by mogli wskazać policji miejsca, które w ich mniemaniu są niebezpieczne. O programie tym rozmawiano na spotkaniu z dziennikarzami w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie z udziałem wicewojewody warmińsko-mazurskiego Sławomira Sadowskiego, zastępcy komendanta wojewódzkiego mł. insp. Arkadiusza Sylwestrzaka i naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego mł. insp. Roberta Zalewskiego oraz mł. insp. Tomasza Stawarskiego.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa powstała w oparciu o konsultacje społeczne przeprowadzane do kwietnia tego roku. Spotkań w ich ramach w naszym regionie odbyło się aż 434, wzięło w nich udział blisko 10 tys. osób. Z początkiem lipca natomiast rozpoczęto realizację projektu (jako pilotażowego) w garnizonach pomorskim, podlaskim oraz stołecznym.

- Podczas konsultacji ich uczestnicy przekazywali nam swoje wnioski i spostrzeżenia, które zostały wyszczególnione w programie - mówi mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak. - Policja w całym kraju ma wysokie wskaźniki, jeżeli chodzi o poczucie bezpieczeństwa, ale zawsze można coś poprawić. Mapa jest właśnie odpowiedzią w kwestii „robienia więcej”. Dzięki informacjom w nią wprowadzonych przez mieszkańców regionu będziemy mogli również lepiej skoordynować pracę z innymi służbami.
R E K L A M A
banner
Mapa jest dostępna poprzez Internet m.in. na stronach www.Policja.pl, www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl. Opiera się o informacje skatalogowane w trzech płaszczyznach: gromadzone w policyjnych systemach informatycznych; pozyskiwane od społeczeństwa w trakcie bezpośrednich kontaktów z obywatelami, z przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych itp. oraz w trakcie realizowanych debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu publicznemu, a także informacje pozyskiwane od obywateli (internautów) z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

Informacje prezentowane na mapach uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń, jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

UWAGA: Mapa nie służy do zgłaszania potrzeby natychmiastowych interwencji. W tym celu należy zadzwonić na numer alarmowy 112 lub 997. 

Więcej informacji na temat programu oraz prezentacja działania mapy i sposobów zgłaszania za jej pomocą ewentualnego zagrożenia dostępnych jest w zapisie wideo dzisiejszej konferencji, który wkrótce udostępnimy. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Prezentacja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

»

14-09-2016

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl