Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2016-09-16 20:49 | Rozmiar tekstu: A A A

Filharmonia zainaugurowała 71. sezon artystyczny

Olsztyn24
Od lewej: dyrektor FWM Piotr Sułkowski i marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin | Więcej zdjęć »
Chociaż pierwszy powakacyjny koncert Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie odbył się pod koniec sierpnia (wykonanie Quo Vadis op. 30 Feliksa Nowowiejskiego w kościele pw. św. Anny w Barczewie), zaś wczoraj (15.09) instytucja gościła z koncertem charytatywnym Leszka Możdżera, oficjalna inauguracja 71. sezonu artystycznego w filharmonii odbywa się dzisiaj (16.09) i jutro (17.09). O planach filharmonii na sezon 2016/2017 poinformowali jej dyrektor Piotr Sułkowski i marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin podczas dzisiejszej konferencji prasowej. W spotkaniu z dziennikarzami m.in. udział wzięli również Szymon Nehring i Krzysztof Książek, którzy występują w koncertach inaugurujących sezon.

W programie 71. sezonu artystycznego Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej znajdują się pozycje znane już miłośnikom nie tylko poważnej muzyki. Odbywać się będą Mistrzowskie Recitale Fortepianowe, Koncerty Symfoniczne, Koncerty Rodzinne, JAZZ w Filharmonii i koncerty z cyklu Pop-Filharmonia. Realizowane będą też transmisje i retransmisje spektakli operowych wystawianych w The Metropolitan Opera.

Dodajmy jeszcze, że w tym sezonie melomani będą mogli także wziąć udział w weekendzie z muzyką filmową zorganizowanym współnie z Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, koncercie z okazji 10-lecia kwartetu smyczkowego Avista oraz wieczorze symfonicznym z piosenkami zespołu ABBA.
R E K L A M A
banner
W rozpoczynającym się sezonie czeka nas również nowy cykl koncertów powstały we wwspółpracy z Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury. Chociaż dyrektor Sułkowski wypowiadał się o tej nowości dosyć enigmatycznie (zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo konferencji), to zapewniał, że będzie „odlotowo”. Pierwsze dwie koncertowe podróże odbędą się do USA w ostatnie dwa wieczory września, kolejne zaś do Rosji i na Kubę.  

Największą chlubą filharmoni w tym sezonie artystycznym jest niewątpliwie praca nad popularyzacją twórczości jej patrona - Feliksa Nowowiejskiego - którego rok obchodzimy obecnie. Filharmonicy 28 sierpnia w kościele św. Anny w Barczewie wykonali Quo Vadis op. 30 Feliksa Nowowiejskiego, przyjęte z wielkim entuzjazmem. Po raz kolejny będzie je można usłyszeć 20 listopada o 19.30 w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Wśród słuchaczy ma się znaleźć prezydent Polski Andrzej Duda, który objął patronatem honorowym to wydarzenie. A to dopiero początek.

- Plany nasze sięgają bardzo daleko - zapowiada dyrektor Sułkowski. - Wykonamy ten utwór w kilku ważnych miejscach. W Warszawie będą to najbardziej centralne obchody Roku Feliksa Nowowiejskiego. Co ważne, realizujemy obecnie nagrania studyjne Quo Vadis, które wraz z listopadowym nagraniem koncertu live znajdą się na DVD. Reżyser Krzysztof Zanussi zrealizuje do nich pokaz zdjęciowo-filmowy z polskich ekranizacji Quo Vadis. Jezeli wszystko pójdzie po naszej myśli, to rozpoczniemy promocję na świat.   Nagrania, które wykonamy podczas tego koncertu.

Szczegółowe informacje o kolejnych wydarzeniach w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej można znaleźć nie tylko na stronie internetowej tej kulturalnej instytucji, ale także na naszych łamach.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa dot. 71. sezonu artystycznego FWM

16-09-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl