Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
MBM | 2016-09-19 12:34 | Rozmiar tekstu: A A A

W środę Fundusz Ziemi Olsztyńskiej przekaże kolejne stypendia

Olsztyn24
Gale stypendialne w olsztyńskim starostwie mają uroczystą oprawę
W środę (21.09) o godz. 10:30 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Olsztynie rozpocznie się Gala Stypendialna Fundacji „Fundusz Ziemi Olsztyńskiej”. 41. młodych ludzi z terenu powiatu olsztyńskiego otrzyma oficjalną informację o przyznaniu stypendium naukowo-, artystyczno- lub sportowo-socjalnego. W programie imprezy m.in. prezentacje niektórych stypendystów.

Fundacja „Fundusz Ziemi Olsztyńskiej” istnieje od 2002 r. Jest to organizacja pożytku publicznego, która poprzez pomoc stypendialną wspiera edukację dzieci i młodzieży z terenu powiatu. Środki na stypendia naukowo–socjalne, sportowo-socjalne lub artystyczno-socjalne pochodzą głównie z dotacji przekazywanej z budżetu Powiatu Olsztyńskiego (w 2016/2017 r. jest to kwota 48 tys. zł.) oraz darowizn starosty, radnych powiatowych i radnych miasta Biskupiec. Do tej pory pomoc stypendialną otrzymały 642. osoby na łączną kwotę 845 430 zł (włącznie z tegorocznymi stypendystami).

Z pomocy programu stypendialnego fundacji w formie stypendiów skorzystać mogą absolwenci gimnazjum, młodzież szkół średnich oraz studenci studiów dziennych, którzy nie ukończyli 25. roku życia. Wszystkie te osoby muszą się wykazać m.in. średnią ocen nie mniejszą niż 4,50 na świadectwie na koniec gimnazjum bądź na świadectwie szkoły średniej, natomiast w indeksie średnią 4,00; muszą być finalistami olimpiad, konkursów lub mieć udokumentowane inne szczególne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe. Istotnym kryterium jest również trudna sytuacja materialna w rodzinie.
R E K L A M A
banner
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl