Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MBM | 2016-09-19 12:34 | Rozmiar tekstu: A A A

W środę Fundusz Ziemi Olsztyńskiej przekaże kolejne stypendia

Olsztyn24
Gale stypendialne w olsztyńskim starostwie mają uroczystą oprawę
W środę (21.09) o godz. 10:30 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Olsztynie rozpocznie się Gala Stypendialna Fundacji „Fundusz Ziemi Olsztyńskiej”. 41. młodych ludzi z terenu powiatu olsztyńskiego otrzyma oficjalną informację o przyznaniu stypendium naukowo-, artystyczno- lub sportowo-socjalnego. W programie imprezy m.in. prezentacje niektórych stypendystów.

Fundacja „Fundusz Ziemi Olsztyńskiej” istnieje od 2002 r. Jest to organizacja pożytku publicznego, która poprzez pomoc stypendialną wspiera edukację dzieci i młodzieży z terenu powiatu. Środki na stypendia naukowo–socjalne, sportowo-socjalne lub artystyczno-socjalne pochodzą głównie z dotacji przekazywanej z budżetu Powiatu Olsztyńskiego (w 2016/2017 r. jest to kwota 48 tys. zł.) oraz darowizn starosty, radnych powiatowych i radnych miasta Biskupiec. Do tej pory pomoc stypendialną otrzymały 642. osoby na łączną kwotę 845 430 zł (włącznie z tegorocznymi stypendystami).

Z pomocy programu stypendialnego fundacji w formie stypendiów skorzystać mogą absolwenci gimnazjum, młodzież szkół średnich oraz studenci studiów dziennych, którzy nie ukończyli 25. roku życia. Wszystkie te osoby muszą się wykazać m.in. średnią ocen nie mniejszą niż 4,50 na świadectwie na koniec gimnazjum bądź na świadectwie szkoły średniej, natomiast w indeksie średnią 4,00; muszą być finalistami olimpiad, konkursów lub mieć udokumentowane inne szczególne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe. Istotnym kryterium jest również trudna sytuacja materialna w rodzinie.
R E K L A M A
banner
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl