Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MBM | 2016-07-04 11:43 | Rozmiar tekstu: A A A

Stypendia dla młodzieży z powiatu

Olsztyn24
Obradują władze FZO (fot. SP)
Absolwenci gimnazjów, młodzież szkół średnich i studenci studiów dziennych (do 25 r.ż.) z powiatu olsztyńskiego mogą starać się o stypendium Fundacji „Fundusz Ziemi Olsztyńskiej”. Wnioski będą przyjmowane od 10 do 31 sierpnia.

Fundacja jest organizacją pożytku publicznego, która dzięki pomocy stypendialnej wspiera edukację dzieci i młodzieży z terenu powiatu. Środki na stypendia naukowo–socjalne, sportowo-socjalne lub artystyczno-socjalne pochodzą z dotacji przekazywanej z budżetu Powiatu Olsztyńskiego oraz darowizn starosty, radnych powiatowych i radnych miasta Biskupiec.

Z pomocy programu stypendialnego skorzystać mogą młodzi mieszkańcy powiatu, którzy spełniają warunki:
R E K L A M A
banner
» średnia ocen nie mniejsza niż 4,50 na świadectwie kończąc gimnazjum bądź na świadectwie szkoły średniej, natomiast w indeksie średnia 4,00

» finaliści olimpiad, konkursów lub udokumentowane inne szczególne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe

» dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 200% kryterium dochodowego określonego w ustawie o pomocy społecznej (zgodnie z ustawą dla osoby samotnie prowadzącej gospodarstwo domowe kryterium dochodowe wynosi – 634 zł, a dla osoby w rodzinie – 514 zł); dochód nie może przekroczyć kwoty 1028 zł netto na osobę w rodzinie, a dla osoby samotnie prowadzącej gospodarstwo domowe – 1268 zł.

Wnioski (do pobrania fanpage’u Fundacji) wraz z załącznikami należy kierować bezpośrednio i osobiście do koordynatora Fundacji w siedzibie FZO (budynek Starostwa Powiatowego w Olsztynie, Plac Bema 5, pok. 237), od poniedziałku do piątku w godzinach 11-15. Szczegółowych informacji udziela koordynator Fundacji pod numerem tel. 89 521 05 69.

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl