Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
MM | 2015-08-11 21:30 | Rozmiar tekstu: A A A

Ruszył nabór wniosków o stypendia Fundacji Fundusz Ziemi Olsztyńskiej

Olsztyn24
Od początku swojego istnienia fundacja pomogła 562 stypendystom (fot. SP)
Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie stypendiów uzdolnionej młodzieży z powiatu olsztyńskiego. W tym roku samorząd Powiatu Olsztyńskiego przeznaczył na ten cel 48 tysięcy zł. Dokumenty można składać do końca sierpnia.

W tym roku obowiązuje nowy formularz, który trzeba wypełnić i złożyć wraz z załącznikami bezpośrednio i osobiście u koordynatora Fundacji „Fundusz Ziemi Olsztyńskiej” (budynek Starostwa Powiatowego w Olsztynie przy placu Bema 5, w pokoju 237, od poniedziałku do piątku w godzinach 11-15). Nowy wniosek można pobrać ze strony internetowej www.powiat-olsztynski.pl.

- Wnioski wysłane pocztą bądź przekazywane przez osoby trzecie nie będą brane pod uwagę. Przyjmujemy tylko kompletne 3-częściowe wnioski wraz z załącznikami. Wniosek główny po wypełnieniu musi być podpisany przez osobę ubiegającą się o stypendium. Jeśli jest ona niepełnoletnia, wniosek podpisuje również opiekun prawny wnioskodawcy. Oświadczenie o sytuacji rodzinnej i materialnej musi być podparte odpowiednimi dokumentami (zaświadczenie o dochodach z tytułu pracy, decyzje dotyczące statusu bezrobotnego, wyroki alimentacyjne, decyzje dotyczące świadczeń emerytalnych bądź rentowych, zaświadczenie o ilości ha w gospodarstwie rolnym i inne – kopie wraz z oryginałami do wglądu); zaświadczenia o dochodach powinny dotyczyć trzech ostatnich miesięcy od daty złożenia wniosku maj – lipiec 2015 roku. Wymagana jest potwierdzona przez pracownika MOPS, GOPS, opinia dotycząca wniosku (cz. 2). Oświadczenie (cz. 3 wniosku) musi być wypełnione i podpisane. Średnia ocen potwierdzona kopią świadectwa lub indeksu – potwierdzona „za zgodność z oryginałem”. Udokumentowane szczególne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe (kopie wraz z oryginałami do wglądu). Przy osobistym składaniu kompletnego wniosku, „zgodność z oryginałem” dokumentów można potwierdzić w siedzibie Fundacji, okazując oryginał  – tłumaczy Joanna Rogowska, koordynator Fundacji.
R E K L A M A
banner
Stypendium naukowo-, sportowo- lub artystyczno-socjalne mogą otrzymać osoby osiągające dobre wyniki w nauce. Chodzi o średnią ocen nie mniejszą niż 4,50 na świadectwie kończąc gimnazjum bądź na świadectwie szkoły średniej, natomiast w indeksie średnią 4,00. Przyszli stypendyści powinni być finalistami olimpiad, konkursów lub mieć udokumentowane inne szczególne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe.

Warunkiem wsparcia jest też trudna sytuacja materialna.

– Dochód na osobę w rodzinie nie może przekraczać 200% kryterium dochodowego określonego w ustawie o pomocy społecznej, a to wynosi dla osoby samotnie prowadzącej gospodarstwo domowe 542 zł., a dla osoby w rodzinie 456 zł. Zatem kryterium dochodowym do złożenia wniosku o stypendium jest nie przekroczenie kwoty 1084 zł.netto  dla osoby samotnie prowadzącej gospodarstwo domowe i 912 zł. netto na osobę w rodzinie – wyjaśnia koordynator.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 89 521 05 69.

„Fundusz Ziemi Olsztyńskiej” działa od 13 lat, mając za cel wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z terenu powiatu. Jej głównym donatorem jest Powiat Olsztyński. Od początku swojego istnienia Fundacja pomogła 562 stypendystom, na łączną kwotę 747 630 zł.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl