Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email inf. pras. | 2016-09-23 07:39 | Rozmiar tekstu: A A A

Bank Żywności w Olsztynie zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności Podziel się Posiłkiem

Olsztyn24

Już dzisiaj w Olsztynie rozpoczyna się kolejna dwudniowa (23-24.09) Ogólnopolska Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem. W ramach akcji, każdy może ufundować posiłek dla potrzebujących dzieci. Wystarczy kupić kilka dodatkowych produktów i przekazać je wolontariuszom w około 200 sklepów w całym województwie warmińsko-mazurskim.

Tegoroczna Ogólnopolska Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem odbędzie się w ponad 20. miejscowościach w województwie warmińsko-mazurskim. Weźmie w niej udział prawie 3500 wolontariuszy, którzy będą odbierać produkty od darczyńców przy kasach blisko 200 sklepów.

Celem zbiórki, jak co roku, jest wparcie dzieci i ich rodzin w powrocie do szkoły. Żywność trafi najpierw do magazynu Banków Żywności w Olsztynie, gdzie zostanie posortowana, zważona i policzona, a następnie przekazana lokalnym organizacjom, które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci, tj.: szkołom, świetlicom, towarzystwom przyjaciół dzieci oraz stowarzyszeniom pomagającym najbiedniejszym dzieciom oraz młodzieży.

- Początek roku szkolnego to trudny okres - mówi Marek Borowski, Prezes Banku Żywności w Olsztynie. - Rodzice i opiekunowie zwykle stają przed trudnymi wyborami – czy kupić szkolne przybory, jesienne ubrania, czy przygotować posiłki dla dzieci. Dlatego, co roku w partnerstwie z firmą Danone organizujemy zbiórkę żywności Podziel się Posiłkiem. Szacujemy, że uda nam się zgromadzić produkty spożywcze, z których będzie można przygotować milion posiłków dla dzieci. Zachęcamy do przekazywania oleju, płatków śniadaniowych, mleka UHT oraz przetworów mięsnych, warzywnych i owocowych, czyli produktów z długą datą przydatności do spożycia.
R E K L A M A
banner
Przez ostatnie 13 lat, w ramach Programu Podziel się Posiłkiem, udało się przekazać ponad 16 milionów ciepłych posiłków.

Pomóc można również online. Wystarczy wejść na charytatywni.allegro.pl i kupić paczkę z produktami spożywczymi za 5, 10, 15 i 50 zł. Każda paczka to odpowiednio 3, 6,7 lub 15 posiłków dla dzieci.

W Olsztynie wolontariusze będą zbierali żywność w godzinach 9.00–20.00 w sklepach:
1. RAST - ul. Hozjusza
2. LIDL – ul. Bałtycka
3. BŁAWATEK - ul. Jeziorna
4. RAST – ul. Gotowca
5. BIEDRONKA - ul. Barczewskiego
6. BIEDRONKA - ul. Iwaszkiewicza
7. LIDL - ul. Tuwima
8. AUCHAN - ul. Sikorskiego
9. BIEDRONKA - ul. Bartąska
10. STOKROTKA - ul. Wilczyńskiego
11. RAST – ul. Kanta
12. LIDL - ul. Barcza
13. BIEDRONKA - ul. Wyszyńskiego
14. MALWA - ul. Piłsudskiego
15. BIEDRONKA - D. H. Viktor, ul. Piłsudskiego
16. RAST –k/Tortex-u – ul. Dworcowa
17. BIEDRONKA - ul. Kołobrzeska
18. NIEZAPOMINAJKA - ul. Jagiellońska
19. RAST – ul. Żytnia
20. LIDL - ul. Pstrowskiego
21. CARREFOUR – ul. Krasickiego
22. BIEDRONKA - ul. Sielska
23. BIEDRONKA - ul. Pstrowskiego
24. KAUFLAND – ul. Pstrowskiego
25. KONRAD – ul. Wojska Polskiego

oraz w ponad 200. sklepach w miejscowościach: Biskupiec, Dobre Miasto, Działdowo, Dąbrówka k/Orzysza, Giżycko, Gołdap, Grabowo, Jeziorany, Kętrzyn, Korsze, Kozłowo, Lidzbark Warmiński, Małdyty, Miłakowo, Olecko, Olsztynek, Orzysz i Reszel. W tych miejscowościach zbiórka prowadzona będzie w godzinach otwarcia sklepów.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.