Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Edyta Bugowska | 2016-09-26 13:59 | Rozmiar tekstu: A A A

Warsztat z rzeźbiarzem z Warmii

Olsztyn24
Uczestnicy warsztatu w Godkach | Więcej zdjęć »
W Godkach koło Jonkowa odbył się wczoraj (25.09) warsztat ludowej rzeźby warmińskiej. Z uczestnikami - osobami w różnym wieku, których zainteresowała zaproponowana przez organizatorów tematyka zajęć, swoją wiedzą i umiejętnościami podzielił się Marian Murat, twórca ludowy z Biskupca na Warmii, który rzeźbi od kilkudziesięciu lat.

Wstępem do pracy twórczej było spotkanie z Angeliką Rejs, etnolog z Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, która opowiedziała o duchowości dawnych Warmiaków, o znanych i anonimowych rzeźbiarzach ludowych oraz o historycznej ludowej rzeźbie z terenu Warmii, która zachowała się w zbiorach muzealnych.

Na podjęcie samodzielnych prób odtworzenia lub też twórczego nawiązania do wybranych rzeźb z kapliczek warmińskich śmiałkowie, którzy przyjechali do Gospodarstwa Ekologicznego Doroty Łepkowskiej w Godkach, mieli kilka godzin. Czasu było więc niewiele, ale uczestnicy chyba dobrze go wykorzystali.
R E K L A M A
banner
Spotkanie było częścią projektu „Warmio, quo vadis?”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Organizatorem wydarzenia było Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, a komisarzem warsztatu - Ewa Bednarska–Siwilewicz, artysta plastyk i pedagog z CSE „Światowid”, która również udzieliła uczestnikom niezbędnego wsparcia.

A już 18 października (wtorek), o godz. 17., w CSE „Światowid” odbędzie się wystawa, która zaprezentuje wyniki wczorajszego warsztatu oraz organizowanego w Godkach w dniach 23-29 sierpnia pleneru artystycznego.

Przed wernisażem zaplanowano spotkanie na temat dziedzictwa kulturowego Warmii. Na wystawę i spotkanie wstęp jest bezpłatny, realizatorzy projektu już dziś zapraszają na nie wszystkich zainteresowanych tematyką regionalną.

Edyta Bugowska

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl