Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email wb/d. | 2016-07-08 17:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Wystawę Marka Ramińskiego i Mieczysława Wojtkowskiego otwarto w Starym Ratuszu

Olsztyn24
Wernisaż wystawy w Galerii Stary Ratusz WBP | Więcej zdjęć »
W Galerii Stary Ratusz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie otwarto dzisiaj wystawę pt. „1+1>2”. Prezentowane jest na niej malarstwo Marka Ramińskiego i rzeźby autorstwa Mieczysława Wojtkowskiego.

Marek Ramiński - były mieszkaniec Olsztyna, obecnie mieszka i pracuje w Düsseldorfie. Ukończył Politechnikę Gdańską oraz Akademię Sztuki w Düsseldorfie w klasie Prof. S. Anzingera. Mówi o sobie – „od 20 lat maluję od abstraktu do aktu, obrazy olejne i nie tylko, nie starając się znaleźć odpowiedzi... raczej zadając pytania... sobie i odbiorcom.” Prace artysty można było zobaczyć m.in. w: Jastarni, Concordia Herdorf, Figueras Hiszpania, Galerii Art Eria, Tripple Z Essen, Galerii Kaufmann Preysing Plaist w Monachium, Galerii K w Maxforum Monachium, na trwającej rok wystawie Akademii Sztuki w Düsseldorfie, Galerii Hannoverum w Hanoverze.

Mieczysław Wojtkowski - od 1988 r. prowadzi pracownię rzeźbiarską na Dajtkach. Pracuje w różnych materiałach, preferuje czarny dąb, którego formy, ukształtowane przez tysiąclecia, same w sobie są wartością rzeźbiarską. Prace artysty były nagradzane na różnych konkursach rzeźbiarskich. Autor bierze udział w plenerach rzeźbiarskich w Polsce i za granicą, często angażuje do twórczej współpracy publiczność plenerową. Jego rzeźby można było zobaczyć, m. in. podczas wystaw w Ostródzie, Jastarni, Concordia – Herdorf; Niemcy, Olsztynie, Warszawie, Bretanii, Włodawie (Festiwal Trzech Kultur), Barczewie, Międzylesiu.
R E K L A M A
banner
Ekspozycję można oglądać do 21 lipca.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Wernisaż wystawy w Galerii Stary Ratusz WBP w Olsztynie

»

08-07-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.