Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email FWM | 2016-09-27 23:50 | Rozmiar tekstu: A A A
POP Filharmonia

Magia Polskiej Piosenki – Beata Rybotycka i Jacek Wójcicki

Olsztyn24
 
W pierwszym koncercie z cyklu POP Filharmonia – Magia Polskiej Piosenki w sobotę (1.10) o godz.18.00 w sali koncertowej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie wystąpią: Beata Rybotycka i Jacek Wójcicki. Artyści wystąpią z towarzyszeniem zespołu muzycznego w składzie: Konrad Mastyło - fortepian, Michał Chytrzyński – skrzypce i Michał Braszak – kontrabas. W programie koncertu usłyszymy m.in. kompozycje: Flisacy, Karuzela z Madonnami, Widzialność Marzeń, Na Moście w Avignon, Niepewność, Warto Wierzyć, Różyczka, Dzień Dobry Uszanowanie, W Małym Kinie, Graj Cyganie, Zimny Drań, Sekretarka, Pejzaż Horyzontalny.

Beata Rybotycka to absolwentka PWST w Krakowie. Jest aktorką Starego Teatru w Krakowie, gościnnie występowała w Teatrze Ludowym w Nowej Hucie i Teatrze na Woli w Warszawie oraz w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie. Od wielu lat jest artystką Piwnicy pod Baranami. Prezentuje utwory znakomitych krakowskich kompozytorów takich jak m.in.: Jan Kanty Pawluśkiewicz, Grzegorz Turnau, Andrzej  Sikorowski, Andrzej Zarycki, Zbigniew Preisner. Zaś autorami słów do śpiewanych przez nią piosenek są niemniej wybitni twórcy tacy jak: Leszek Aleksander Moczulski, Zbigniew Książek czy Michał Zabłocki. W swym dorobku ma dwie solowe płyty: pierwsza to  Beata Rybotycka śpiewa pieśni Jana Kantego Pawluśkiewicza druga to Szurum burum wydana we współpracy z Jarosławem Śmietaną. Występowała w Nieszporach Ludźmierskich Jana Kantego Pawluśkiewicza oraz w Mszy polskiej  Hadriana Filipa Tabęckiego. Zaśpiewała w filmie Lista Schindlera w reż. Stevena Spielberga. Prezentuje swój piosenkarski dorobek w licznych recitalach autorskich oraz często występuje w towarzystwie krakowskich artystów, tym razem w Olsztynie z Jackiem Wójcickim.

Jacek Wójcicki od lat zajmuje na polskim rynku muzycznym pozycję wyjątkową. Obdarzony jest olbrzymim talentem aktorskim i głosem o charakterystycznej tenorowej barwie. Porusza się z łatwością po wielu gatunkach i stylach muzycznych. Każdy jego koncert spaja niepowtarzalna osobowość sceniczna, tworząc kolorowe, pełne kontrastów, brawurowe show.
R E K L A M A
banner
„Jacek na scenie staje się fascynującym demonem wesołej i smutnej piosenki. Idźcie popatrzeć jak występuje! Podziwiajcie! Zaproście do domu!”. Tak zapowiadał go w Piwnicy pod Baranami legendarny założyciel i wieloletni dyrektor kabaretu, Piotr Skrzynecki. Od tamtych lat nic się nie zmieniło. Jacek jest tak samo demoniczny i rozmiłowany w kontrastach: w tym, co komiczne, i w tym co liryczne. Dziś tak samo jak wtedy, gdy debiutował w Piwnicy, warto go słuchać i podziwiać.

Występuje wspólnie z największymi gwiazdami sceny, m.in. z Grażyną Brodzińską,  Małgorzatą Walewską czy Beatą Rybotycką, z którą stworzyli własny recital. Bierze także udział gościnny w projektach Nieszpory Ludźmierskie Jana Kantego Pawluśkiewicza i  Woła nas Pan Włodzimierza Korcza. Jako aktora (jest absolwentem krakowskiej PWST) widzieliśmy go w takich filmach jak Lista Schindlera S. Spielberga, Ostatni dzwonek  M. Łazarkiewicz, serialach Dzieci z Doliny Młynów i Urwisy z Doliny Młynów oraz programach telewizyjnych m.in. w Kabarecie Olgi Lipińskiej i galach Zbigniewa Górnego.

Serdecznie zapraszamy w sobotę 1 października 2016 r. na Magię Polskiej Piosenki w wykonaniu Beaty Rybotyckiej i Jacka Wójcickiego - najbardziej krakowskich z krakowskich artystów! Bilety w cenie 60 zł do nabycia w kasie lub poprzez stronę internetową filharmonii.

logo FWM
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.