Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email waclawbr | 2016-09-30 11:23 | Rozmiar tekstu: A A A

Święto warmińsko-mazurskiej turystyki

Olsztyn24
Gala z okazji Światowego Dnia Turystyki w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Trzy dni po terminie Światowego Dnia Turystyki, celebrowanie tego święta ustanowionego z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki, rozpoczęto na Warmii i Mazurach. Trzydniowy cykl imprez organizowanych w ramach obchodów święta zainaugurowała dzisiaj (29.09) gala w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Gospodarzami gali byli marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin oraz prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Obaj samorządowcy wygłosili okolicznościowe przemówienia traktujące o znaczeniu, stanie i perspektywach ruchu turystycznego w mieście i regionie. Szczególnie dobitnie zabrzmiał wyrażony przez prezydenta Grzymowicza sprzeciw przeciwko zawieszeniu małego ruchu granicznego pomiędzy Warmią i Mazurami a Obwodem Kaliningradzkim, poparty później werbalnie przez uczestniczącego w gali starostę bartoszyckiego Wojciecha Prokockiego.

Starosta Prokocki przybył na galę w towarzystwie Władimira Aleksandrowicza Bakalina - kierownika rejonu Prawdinsk w Obwodzie Kaliningradzkim, który dzisiaj został wyróżniony odznaką honorową „Za zasługi dla turystyki” nadaną mu przez Ministra Sportu i Turystyki.
R E K L A M A
banner
Takie same wyróżnienia z rąk marszałka Brzezina otrzymali dzisiaj także:

1) Janusz Dąbrowski z Bartoszyc - jeden z pomysłodawców i twórców Stowarzyszenia Samorządów Przygranicznych Euroregion „Łyna - Ława”, którego do dzisiaj jest aktywnym członkiem, promując walory turystyczne, rekreacyjne i krajobrazowe rzeki Łyny,

2) Sławomir Fura - pracownik nadleśnictwa Maskulińskie w Rucianem-Nidzie, od lat 90. działający na rzecz promocji turystyki,

3) Kazimierz Grążawski - dyrektor Interaktywnego Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie,

4) Bogusław Mielniczuk z Giżycka - pomysłodawca i organizator wielu imprez turystycznych,

5) Michał Młotek - odpowiedzialny za promocję i animowanie wydarzeń na terenie Portu Śródlądowego w Iławie,

6) Dariusz Paczkowski - popularyzator i animator turystyki pieszej i rowerowej na terenie powiatu iławskiego,

7) Andrzej Sobczak z Kętrzyna - czynny przewodnik turystyczny po Warmii i Mazurach,

8) Tomasz Sowiński - autor serii książek „Tajemnice Warmii i Mazur”,

9) Stowarzyszenie Gmin „Polskie zamki gotyckie” do którego obecnie należy 16 gmin, w tym 7 z województwa warmińsko-mazurskiego (Olsztyn, Ostróda, Nidzica, Działdowo, Lidzbark Warmiński, Kętrzyn i Ryn),

10) Stowarzyszenie Samorządów Przygranicznych Euroregionu „Łyna-Ława”.

Podczas spotkania branży turystycznej w OPNT można było też zapoznać się z prezentacjami kilku olsztyńskich przedsięwzięć promujących turystykę i aktywny styl życia. Były wśród nich: projekt Visit Olsztyn Nocujesz Zyskujesz, akcja Olsztyn. Aktywnie, oraz oferta CRS Ukiel.

Na popołudnie zaplanowano zwiedzanie Olsztyna i seans fulldome w planetarium.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~Koń / 2016-09-30 20:40
Widać po minach "dynamicznych, młodych, radosnych" promotorów turystyki, że "turystyka" ma się świetnie w Olsztynie i regionie, ha, ha,ha, ha. A najważniejsze to są chyba w tym wszystkim odznaczenia i torebki z prezentami, jak na Mikołaja dla dzieci. KOŃ BY SIĘ UŚMIAŁ :)))))
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki 2016 w Olsztynie (1)

»

30-09-2016

image
Wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki 2016 w Olsztynie (2)

»

30-09-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.