Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2016-10-01 19:07 | Rozmiar tekstu: A A A

Wydział Medycyny Weterynaryjnej UWM rozpoczął nowy rok akademicki

Olsztyn24
Inauguracja roku akademickiego 2016/2017 na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie trwa inauguracyjny maraton. Dzisiaj (1.10) rok akademicki zainaugurowały kolejne z siedemnastu wydziałów. Był wśród nich Wydział Medycyny Weterynaryjnej.

Uroczyste posiedzenie Rady Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UWM, poświęcone inauguracji roku akademickiego 2016/2017 i immatrukulacji studentów I roku, odbyło się w auli Dietrichów Centrum Humanistycznego. Posiedzenie odbyło się z udziałem 234. studentów pierwszego roku oraz 4. studentów studiów doktoranckich.

- Przybyliście do nas z różnych, niekiedy bardzo odległych rejonów kraju, żeby studiować, rozwijać swoje talenty i uzdolnienia - powiedział do rozpoczynających naukę dziekan prof. dr hab. Bogdan Lewczuk. - Witamy was w naszych progach, będziemy dokładać wszelkich starań, by okres waszej adaptacji do nowego otoczenia, do funkcjonowania w warunkach pełnej samodzielności i do innego sposobu nauki przebiegał bez komplikacji.
R E K L A M A
banner
Studenci pierwszego roku i doktoranci złożyli dziś ślubowanie, a ci którzy uzyskali najwyższe oceny w procesie rekrutacji otrzymali listy gratulacyjne. Listy takie od dwóch lat na olsztyńskim uniwesytecie zastępują tradycyjne indeksy, które zostały wyparte przez indeksy elektroniczne.

Podczas uroczystości wyróżniono też dwójkę pracowników wydziału. Prof. dr hab. Barbara Przybylska-Gornowicz odebrała „Złoty Laur Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego”, natomiast pani Maria Lachowicz została wyróżniona odznaką „Zasłużony dla Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie”.
 
W skład Wydziału Medycyny Weterynaryjnej wchodzi 16 katedr oraz Poliklinika Weterynaryjna. Na Wydziale zatrudnionych jest 17 profesorów, w tym 13 na stanowisku profesora zwyczajnego, 21 doktorów habilitowanych, w tym 9 profesorów UWM, 52 doktorów i 4 lekarzy weterynarii oraz 44 pracowników inżynieryjno-technicznych i administracyjnych. Wydział prowadzi jednolite studia magisterskie na kierunku weterynaria oraz studia doktoranckie w dziedzinie nauki weterynaryjne.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Inauguracja roku na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie

01-10-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl