Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2016-10-01 22:36 | Rozmiar tekstu: A A A

Jedni zaczęli, inni skończyli studia na Wydziale Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa UWM

Olsztyn24
Absolwenci wydziału z dyplomami | Więcej zdjęć »
Zwyczajem kultywowanym na Wydziale Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego jest łączenie inauguracji roku akademickiego z rozdaniem dyplomów ukończenia studiów. Taka właśnie połączona uroczystość odbyła się dzisiaj (1.10) w Centrum Konferencyjnym UWM.

Wydział, którym obecnie kieruje dziekan dr hab. inż. Radosław Wiśniewski, jest jednym z największych wydziałów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W jego ramach działa obecnie 12 jednostek organizacyjnych: 2 instytuty, 7 katedr, centrum diagnostyki radiowej środowiska kosmicznego, ośrodek sprzętu geodezyjnego i dziekanat. Wydział zatrudnia 212 pracowników, w tym 33 profesorów i doktorów habilitowanych, 108 doktorów i 15 magistrów. W roku akademickim 2016/2017 na czterech kierunkach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia: geodezja i kartografia, gospodarka przestrzenna, budownictwo i inżynieria kosmiczna studiować będzie 2344 osób, w tym 41% na kierunku geodezja i kartografia, 38% na kierunku budownictwo i 21% na kierunku gospodarka przestrzenna. Ponadto wydział kształci 28 doktorantów. Na I rok studiów przyjęto 516 osób. Dyplomy ukończenia studiów w roku 2015/2016 uzyskało 752 absolwentów.

Wśród absolwentów wydziału jest m.in. obecna prof. dr hab. inż. Dorota Grejner-Brzezińska, obecnie dziekan instytutu nawigacji na Uniwersytecie Stanowym w Ohio (USA). Pani profesor odebrała podczas dzisiejszej uroczystości nagrodę za zwycięstwo w II edycji konkursu o Nagrodę im. Prof. Lubomira Włodzimierza Barana, uważanego za ojca olsztyńskiej geodezji. Kapituła nagrody wyróżniła Dorotę Grejner-Brzezińską za osiągnięcia naukowe i badawcze z zakresu geodezji i kartografii. Pani profesor, po odebraniu laurów, wygłosiła wykład inauguracyjny poświęcony historii, stanowi obecnemu i przyszłości wykorzystywanych na świecie systemów nawigacyjnych. Dodać jeszcze trzeba, że pani profesor  jest absolwentką wydziału geodezji na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Od ponad 20. lat mieszka i pracuje w USA.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Inauguracja roku na Wydziale Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa UWM

»

01-10-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl