Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email D. | 2016-10-02 12:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Ostatnia budka telefoniczna w Olsztynie ma nowy dom i nowe życie

Olsztyn24
Andrzej Sadowski przy pracy nad budką | Więcej zdjęć »
Smutny byłby los ostatniej olsztyńskiej budki telefonicznej, która do niedawna funkcjonowała na Starym Mieście w Olsztynie, gdyby nie Andrzej Sadowski. Technika i ludzie prą w przyszłość, a za nimi pozostają „przebrzmiałe” rozwiązania i przedmioty, które w nowej rzeczywistości nie mają racji bytu. Tak pomyślał operator ostatniego w stolicy Warmii i Mazur przedstawiciela ery sprzed smartfonowego bumu i 4 sierpnia zarządził rozebranie budki mieszczącej się przy ul. Prostej.

Na ten moment trafił właśnie Andrzej Sadowski, zmierzając do pracy. Po rozmowie z panami demonującymi naszą „bohaterkę” i kilku telefonach z przedstawicielem właściciela postanowił od niego odkupić budkę wraz z telefonem i dać jej nowe życie. Budka trafiła do jego garażu na czas poszukiwań nowego domu i przeprowadzenia zbiórki środków potrzebnych na jej renowację.

- Obecnie mamy zebrane około 1100 zł - powiedział nam Andrzej Sadowski podczas wczorajszej (1.10) imprezy „Ostatnia budka zaprasza na grilla”, która odbyła się przy Muzeum Nowoczesności, jej nowym domu. - Pieniądze się przydadzą, ponieważ czeka nas jeszcze trochę pracy nad budką. Dzisiaj czyścimy ją i katalogujemy, następnie wprowadzimy ją do pomieszczeń muzeum, gdzie zostanie złożona. Chcemy dać jej także ruchomą podstawę, aby móc ją przemieszczać i przezentować szerszej publiczności.
R E K L A M A
banner
Zbiórka prowadzona jest na facebookowej stronie budki, gdzie zawarto m.in. instrukcję, jak można dokonać wpłaty. Trzynaścioro darczyńców już zostało uwiecznionych na tablicy informacyjnej, która zawiśnie w muzeum, nazwiska kolejnych zostaną umieszczone na postawie tego niecodziennego eksponatu. 

Inicjator akcji wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olsztynie, który prowadzi Muzeum Nowoczesności, mają ciekawe plany względem rozpropagowania ostatniej olsztyńskiej telefonicznej budki. Oprócz wczorajszego grilla „zapoznawczego” i jej umobilnienia, chcieliby dać jej możliwość interakcji z ludźmi. Dlatego, jeżeli finanse na to pozwolą, eksponat zostanie wyposażony w komputer, kamerę i mikrofon.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~wot / 2016-10-02 16:51
Panu Andrzejowi gratuluję pomysłu. Lubię wszystkich "pozytywnie zakręconych."
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.