Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Wioletta Bulejak | 2016-10-03 01:24 | Rozmiar tekstu: A A A

Memoriał Pamięci Biskupa Generała Broni Tadeusza Płoskiego odbył się na Pieczewie

Olsztyn24
Zwycięzcy zawodów otrzymali puchary, medale i dyplomy (fot. Wioletta Bulejak - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W sobotę (1.10) w Parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztynie odbył się Memoriał Pamięci Biskupa Generała Broni Tadeusza Płoskiego.  W zawodach sportowych mógł wziąć więc udział każdy, kto tylko chciał - od najmłodszych do najstarszych.

- Poprzez Memoriał chcieliśmy upamiętnić postać Biskupa Tadeusza Płoskiego, który  związany był z naszą parafią - wyjaśnia ksiądz proboszcz Marian Matuszek. - Biskup Tadeusz Płoski często gościł w naszej parafii uczestnicząc w różnych wydarzeniach, ponieważ na jej terenie mieszka mama biskupa, pani Kazimiera Płoska. W kościele znajduje się tablica upamiętniająca Jego postać. Chcemy poprzez coroczny Memoriał podtrzymywać pamięć o tej niezwykłej osobie jaką był Biskup Tadeusz Płoski i połączyć ją z propagowaniem sportu i kultury fizycznej wśród naszych parafian.

W ramach Memoriału odbyły się:

» pięciobój drużynowy dla rodzin,
» bieg dla dzieci i młodzieży,
» bieg główny ulicą Biskupa Tadeusza Płoskiego
» liczne konkursy sportowe między innymi: rzut granatem, rzut piłką lekarską, wspinanie się na linie,
» konkurs na najlepszy strój sportowy i największą kolekcję żołnierzyków.
» pokaz ratownictwa medycznego.
R E K L A M A
banner
Oczywiście, jak na zawody w stylu wojskowym przystało, nie mogło zabraknąć wojskowej grochówki.

Zawodom towarzyszyła także wystawa poświęcona Biskupowi Generałowi Broni Tadeuszowi Płoskiemu.

Każdy uczestnik biegów otrzymał pamiątkowy medal.

Zwycięzcom pięcioboju i biegu puchary i dyplomy wręczyli uroczyście w niedzielę mama oraz siostra i brat Biskupa Tadeusza Płoskiego.

Organizację Memoriału wspomogły: Fundacja Otwarte Dłonie, Rada Osiedla Pieczewo, PCK, Spółdzielnia Mieszkaniowa Jaroty, Jacht Club, Piekarnia Dąbkowski, Jurgo Rusztowania, Straż Miejska, Policja. Projekt był współfinansowany przez Ministra Obrony Narodowej.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl