Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email D. | 2016-09-19 13:42 | Rozmiar tekstu: A A A

Biesiady Pieczewskie odbyły się już po raz siódmy

Olsztyn24
Podczas festynu odbył się także II Bieg Parafialny | Więcej zdjęć »
Ostatnie słoneczne dni tego lata i dobra renoma wydarzenia to tylko niektóre z powodów kolejnego frekwencyjnego sukcesu Biesiad Pieczewskich. Już siódma edycja festynu rodzinnego zorganizowanego na terenie Parafii Matki Boskiej Fatimskiej przy ul. Bajkowej w Olsztynie odbyła się wczorajszego (18.09) popołudnia.

Pierwsze Biesiady Pieczewskie odbyły się w 2010 roku. Zorganizowali je wspólnie Parafia Matki Boskiej Fatimskiej i Rada Osiedla Pieczewo przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Z roku na rok impreza rozrasta się, zdobywając uznanie mieszkańców osiedla.

Festyn podzielono na dwie odbywające się równolegle części: artystyczną i rekreacyjną. Na ustawionej przy wejściu do kościoła scenie zaprezentowali się artyści mieszkający i pracujący na Pieczewie oraz działający w osiedlowych klubach kultury.
R E K L A M A
banner
W części rekreacyjnej można było m.in. wykazać się umiejętnościami piłkarskimi (grając w piłkarzyki lub strzelając gole), poskakać na trampolinie, zrobić ogromne bańki mydlane i pozwolić sobie pomalować twarz. Były też badania ciśnienia tętniczego i poziomu cukru we krwi, konkurs siły głosu, konne przejażdżki oraz rzucanie ziemniakiem(!) na odległość. Kto zgłodniał, mógł posilić się przygotowanymi przez organizatorów pajdami chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem.

Zorganizowano również terenowy punkt do głosowania na projekty Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Największą atrakcją był zorganizowany po raz drugi Bieg Parafialny, w którym wzięło udział sporo ochotników. W głównym biegu trasę wyznaczono na 5 km.

Z D J Ę C I A
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.