Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2016-10-11 21:09:00 | Rozmiar tekstu: A A A

MOK zaprosił na spotkanie z Filipem Springerem

Olsztyn24
Głos zabiera Filip Springer | Więcej zdjęć »
W Galerii Rynek Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie miało dzisiaj (11.10) miejsce kolejne wydarzenie w ramach Olsztyńskiego Obserwatorium Kultury - jednego z programów prowadzonych przez MOK. Gościem wieczoru był reportażysta i fotoreporter Filip Springer. Spotkanie poprowadziła Magdalena Drozdowicz.

Filip Springer urodził się w 1982 roku. Mieszka i pracuje w Warszawie. Ukończył archeologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych w Poznaniu, Katowicach, Gliwicach, Gdyni, Jeleniej Górze i Łodzi. Publikuje w prasie ogólnopolskiej, regularnie współpracuje z tygodnikiem „Polityka”.

Jego książka reporterska „Miedzianka. Historia znikania” z 2011 roku znalazła się w finale Nagrody Literackiej „Nike”, Nagrody Literackiej Gdynia oraz Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Była także nominowana do Nagrody za Książkę Historyczną Roku, Środkowoeuropejskiej Nagrody Literackiej „Angelus” oraz Nagrody Polskiego Towarzystwa Wydawców Prasy. W 2012 roku ukazała się jego druga książka „Źle Urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u”.
R E K L A M A
banner
Współpracował z PWSTiF w Łodzi, Amnesty International Polska, Greenpeace Polska, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Fundacją Imago Mundi, Biurem Europejskiej Stolicy Kultury Katowice 2016. Wykładał na Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, obecnie współpracuje z Instytutem Reportażu w Warszawie. Był stypendystą Marszałka Województwa Wielkopolskiego (2010), Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010) oraz Narodowego Centrum Kultury (2012).

Podczas spotkania odbywającego się pod hasłem „Polska mniejszych miast” rozmawiano o projekcie „Miasto Archipelag” - reporterskiej podróży Filipa Springera po stolicach dawnych województw. Ten określony mianem pierwszego w Polsce dokumentalnego eksperymentu projekt, wykorzystujący m.in. także internet, zaowocował publikacją reporterskiej książki o tym samym tytule.

Autor opisał w niej swoje podróże po 31 byłych miastch wojewódzkich, które odbył, by sprawdzić, jak się w nich obecnie żyje. Między innymi to, czego doświadczył i czego się dowiedział podczas wojaży po kraju, zaprezentował dzisiaj swym olsztyńskim gościom.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Kebiz / 2016-10-13 16:38
Czy ten młodzian ma jakiś związek z Axelem Springerem ?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl