Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2016-10-16 16:09 | Rozmiar tekstu: A A A

Cyber Marian i olsztyńscy youtuberzy gwiazdami IX SuperOrbitalnego Festiwalu SOFFA w Planecie 11

Olsztyn24
Cyber Marian | Więcej zdjęć »
IX SuperOrbitalny Festiwal SOFFA odbył się wczoraj (15.10) w Planecie 11 - filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. W tej odsłonie festiwalu organizatorzy zaproponowali nową formułę wydarzenia pod nazwą Soffa YouTube Edition. W jego ramach goście biblioteki mogli wziąć udział w podstawowym warsztacie youtubera, a także w panelu olsztyńskich youtuberów. Główną atrakcją wieczoru było spotkanie z gwiazdą You Tube’a - Cyber Marianem.

- Nowa odsłona festiwalu to efekt rozmów z młodymi ludźmi – podkreśla kierownik Jacek Smółka. - YouTube ma ponad miliard użytkowników – to prawie jedna trzecia wszystkich osób korzystających z Internetu. Wielu z nich to młodzi ludzie, którzy również publikują w sieci, to głownie dla nich jest ten festiwal.

W poprzednich edycjach uczestnicy zgłaszali krótkometrażowe filmy na konkurs, które oceniane były przez profesjonalne jury. Od 2007 roku program konkursu zdążył się rozbudować i urósł do rangi festiwalu. Powstało wiele innych konkursów filmowych, stąd zmiana formuły.
R E K L A M A
banner
Główną atrakcją tegorocznej edycji było spotkanie z Cyber Marianem - laureatem wielu nagród. Jego kanał na YouTube ma ponad pół miliona subskrypcji. Podczas wieczoru gość specjalny opowiedział m.in. o swoich początkach na platformie, procesie tworzenia swojego alter ego, współpracach, nowych pomysłach i trochę na temat życia prywatnego.

Ciekawie było też podczas spotkania z olsztyńskimi youtuberami - Jerzym Mackiewiczem (który poprowadził również „Podstawowy warsztat domowego youtubera”), Agnieszką Butkiewicz i Dominikiem Stankiewiczem. Podzielili się wiedzą i doświadczeniem na temat prowadzenia własnego kanału, nie obyło się też bez poruszenia m.in. tematu hejtu w Internecie oraz mody na pisanie książek przez youtuberów.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Spotkanie z Cyber Marianem w Planecie 11

»

15-10-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl