Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D./ Iwona Bolińska-Walendzik | 2016-10-22 16:32 | Rozmiar tekstu: A A A

Quo Vadis? - nad Łynę

Olsztyn24
Prezentacja odbyła się w Galerii Stary Ratusz WBP | Więcej zdjęć »
W Galerii Stary Ratusz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie odbył się wczoraj (21.10) wernisaż wystawy „Quo Vadis? - nad Łynę” - wspomnienia muzycznych spotkań Olsztyńskiego Chóru Kameralnego „Collegium Musicum” z twórczością Feliksa Nowowiejskiego.

Olsztyński Chór Kameralny „Collegium Musicum” w 1998 roku pod dyrekcją Janusza Wilińskiego oraz Chór Młodzieżowy „Continuo” PSM I i IIst. w Olsztynie pod dyrekcją Agaty Wilińskiej wzięły udział w niezwykłym przedsięwzięciu, jakim było wykonanie Oratorium „Quo vadis” op 30 Feliksa Nowowiejskiego, w ramach Festiwalu „Dusseldorfer Alstadt – Herbst” oraz Międzynarodowego Festiwalu „Das Festival fur Junge Kultur”w Dusseldorfie nad Renem.

W 2010 roku za płytę: „Missa pro pace” chór „Collegium Musicum” otrzymał Nagrodę Akademii Fonograficznej FRYDERYK 2010 w kategorii Album Roku Muzyka Chóralna i Oratoryjna.
R E K L A M A
banner
O tych i innych ważnych dla olsztyńskiej chóralistyki olsztyńskiej wydarzeniach związanych z Feliksem Nowowiejskim i Olsztyńskim Chórem Kameralnym „Collegium Musicum” można było dowiedzieć się podczas wczorajszej prezentacji z udziałem dr. hab. Krzysztofa Szatrawskiego, prof. UWM, którą uświetnił również występ Olsztyńskiego Chóru Kameralnego „Collegium Musicum”.

Współfinansowane przez: Samorząd Olsztyna, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy „Quo Vadis? - nad Łynę”

22-10-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl