Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Iwona Bolińska-Walendzik/D. | 2016-08-16 20:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Stowarzyszenie Areszt Sztuki zaprezentowało wystawę poplenerową w Starym Ratuszu

Olsztyn24
Od lewej: Anna Łukacz-Grochowska i Iwona Bolińska-Walendzik | Więcej zdjęć »
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie i Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Areszt Sztuki zaprosiły dzisiaj (16.08) olsztynian do Starego Ratusza WBP na akcję plenerową i wernisaż wystawy „Smolajny 2016 – Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Areszt Sztuki”.

Artyści związani ze stowarzyszeniem spotkali się w lipcu w Smolajnach, w dawnej letniej rezydencji biskupów warmińskich, wybudowanej w połowie XVIII wieku Pałac ten był ulubionym miejscem pobytu biskupa Ignacego Krasickiego, który urządził tu piękny park i wybudował wieżę bramną oraz oficynę.

Atuty malarskie tego miejsca są bezsprzeczne. Piękne krajobrazy, konie, zakola rzeki Łyny, stare drzewa, zabytkowe budynki. Każdy znalazł temat dla siebie, a przy okazji czas na integrację i bliższe poznanie siebie nawzajem.
R E K L A M A
banner
Uczestnicy pleneru: Iwona Bolińska-Walendzik, Elżbieta Boniecka-Milowicz, Anna Łukacz-Grochowska (kurator pleneru), Elwira Iwaszczyszyn, Adriana Jankiewicz, Karolina Jarosławska, Małgorzata Kadelska, Iwona Klimek, Krzysztof Klimek, Anna Kmieć, Wojciech Kmieć, Danuta Krajewska, Wojciech Nowacki, Ewa Plichta-Lubieniecka, Joanna Rostańska, Agata Topolewska i Wiesław Wachowski.

Na wystawie (potrwa do 31 sierpnia) wyeksponowanej w jednej z sal Czytelni Książek Starego Ratusza zaprezento tylko część wykonanych przez artystów prac. Pozostałe zostały w Smolajnach - będą zdobić ściany temtejszego dworku i szkoły.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy poplenerowej Aresztu Sztuki Smolajny 2016

16-08-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl