Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2016-10-28 21:18 | Rozmiar tekstu: A A A

Ta książka jest do czytania

Olsztyn24
Prof. Stanisław Achremczyk podpisuje swoją książkę | Więcej zdjęć »
Bibliografia Olsztyna wzbogaciła się o kolejną pozycję. W piątkowy (28.10) wieczór w restauracji Villa Pallas wydawnictwo „Wers” Tomasza Śrutkowskiego zaprezentowało nadspodziewanie licznie zgromadzonej publiczności najnowszą książkę prof. Stanisława Achremczyka - „Olsztyn - stolica Warmii i Mazur”.

- Ta książka jest o Olsztynie i jego mieszkańcach - mówi prof. Achremczyk.  - Obejmuje okres od czasów poprzedzających powstanie miasta do chwili, kiedy ponownie w Olsztynie ruszyły tramwaje, czyli do czasów jak najbardziej współczesnych.

Starannie wydana pozycja ma nieco ponad 300 stron, chociaż początkowo autor i wydawca planowali nieco mniejszą objętość.

- Ta książka ma być do czytania, a jej objętość jest taka, żeby nie zniechęcała do sięgnięcia po nią - tłumaczy autor. - Grube, opasłe tomy już pisałem. Nie każdy to przeczyta, a to jest książka dla kolejnych pokoleń olsztynian, by przeczytali cokolwiek o swoim mieście.
R E K L A M A
banner
Jak zapewnia prof. Achremczyk, w książce opisane są fakty doskonale już znane olsztynianom, jak i takie, o których dotychczas nie słyszeliśmy.

- Jest też trochę ironii, żartów, śmieszności czy tzw. smaczków - mówi profesor Achremczyk. - Bo życie w Olsztynie nie polegało na cierpieniu, ale przede wszystkim na radości. I tych radości, codzienności, uśmiechów w Olsztynie było co niemiara - zapewnia profesor.

Promocja książki „Olsztyn - stolica Warmii i Mazur” zbiega się z przypadającą na 31 października 663. rocznicą powstania Olsztyna. Jest 99. książką wydaną przez Tomasza Śrutkowskiego i jego wydawnictwo „Wers”. Pozycja jest już dostępna w księgarniach, a dzisiaj, podczas promocyjnego wieczoru można było ją kupić w promocyjnej cenie, dodatkowo - można było uzyskać autograf autora.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [3]
~Kebiz / 2016-10-30 13:50
Pytałem o cenę książki, ale jakiś "nadgorliwiec" zamiast odpowiedzi usunął moje pytanie. Hańba !
~kEBIZ / 2016-10-30 12:08
To ile kosztuje to dzieło ?
~czytelnik / 2016-10-29 14:57
A w środku niezliczona ilość byków.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Promocja książki „Olsztyn - stolica Warmii i Mazur”

»

28-10-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl