Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email inf. pras. | 2016-10-31 10:42 | Rozmiar tekstu: A A A

Muzycznie i patriotycznie w Biskupcu

Olsztyn24
Festiwal piosenki patriotycznej w Biskupcu (fot. organizatora) | Więcej zdjęć »
Jak co roku, przed Dniem Niepodległości, Szkoła Podstawowa nr 3 w Biskupcu zorganizowała konkurs piosenki i pieśni patriotycznej. Rozbrzmiewały utwory dobrze wszystkim znane, nie zabrakło też nowych piosenek.

W konkursie startują reprezentanci szkół z gminy Biskupiec – amatorzy oraz uczniowie, mający na swym koncie sukcesy wokalne.

- Przede wszystkim liczy się osobowość – uważa przewodnicząca jury Agata Dowhań. - Zwracamy uwagę na umiejętności oraz dobór piosenek, odpowiedni do okazji i charyzmy śpiewającego.
R E K L A M A
banner
Konkurs jest nie tylko okazją do zaprezentowania umiejętności wokalnych. Przygotowując się do występu uczniowie poznają historię i zawiłe losy naszej Ojczyzny.

- Żeby śpiewać takie utwory, trzeba najpierw zrozumieć ich treść – mówi Anna Ochnio z Zespołu Szkół w Biskupcu. - W ten sposób oddajemy cześć bohaterom walki o niepodległość Polski.

W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężali: Kajetan Szczypiński - SP 2, Filip Orłowski i Marietta Ostapczuk - SP 3, Amelia Kwiatkowska – Gimnazjum w Czerwonce. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych jury przyznało II nagrodę, którą otrzymał zespół reprezentujący Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Biskupcu.

Laureatów będzie można usłyszeć w Dniu Niepodległości podczas uroczystej gali w Szkole Podstawowej nr 3 w Biskupcu.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Kebiz / 2016-11-02 13:29
Czy to nie przesadna tromtadracja z patriotycznym zadęciem u kilkulatków ?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.