Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2016-11-02 21:56 | Rozmiar tekstu: A A A

„Migany” przewodnik po Olsztynie będzie promował nasze miasto wśród osób głuchych

Olsztyn24
Kadr z przewodnika (fot. UM)
Choć dostępny był już przed weekendem, to oficjalną premierę miał przy okazji 663. urodzin miasta (31 października). W Internecie działa przewodnik po Olsztynie w języku migowym.

Film z lektorką posługującą się językiem migowym to opowieść o największych atrakcjach turystycznych Olsztyna. Zrealizowała go Spółdzielnia Socjalna „FADO”, reprezentująca łódzki oddział Polskiego Związku Głuchych.

- Wszelkie informacje w języku migowym mają dla osób głuchych znaczenie zasadnicze - przyznaje Ewa Twardowska z Polskiego Związku Głuchych. - To są informacje w ich naturalnym języku. Trzeba o tym pamiętać, bowiem nawet jeśli uczą się języka polskiego i rozumieją, to jest to wciąż mniej wygodne i precyzyjne niż korzystanie z języka migowego.
R E K L A M A
banner
Materiał przedstawia najważniejsze punkty stolicy Warmii i Mazur. Dzięki temu informacje o nich mogą trafić do jeszcze szerszego kręgu odbiorców.

- Na trwającym około 17 minut filmie można zobaczyć m.in. Stare Miasto, zamek, Centrum Rekreacyjno-Sportowe „Ukiel”, jeziora, parki Śródmieścia i planetarium - wymienia Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. - Zdjęcia w różnych punktach miasta zostały zrealizowane w sierpniu.

Co ważne, przewodnik będzie promowany wśród osób należących do Polskiego Związku Głuchych. Będzie to możliwe m.in. dzięki stronie internetowej www.pzg.lodz.pl.

- Jest to o tyle istotne, że ostatnimi czasy na ulicach Olsztyna coraz częstszym widokiem są całe wycieczki osób głuchych, którym towarzyszą przewodnicy posługujący się językiem migowym - podkreśla dyrektor ratuszowej promocji, Krzysztof Otoliński.

Biuro Promocji planuje rozesłać przewodnik na płytach DVD wraz z folderami o naszym mieście do ośrodków PZG w całym kraju oraz szkół, w których uczą się osoby głuche.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl