Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email waclawbr | 2016-11-06 15:11 | Rozmiar tekstu: A A A

Kanarki i ptaki egzotyczne na dorocznej wystawie w Spichlerzu MOK

Olsztyn24
Wystawa kanarków i ptaków egzotycznych w Spichlerzu MOK w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Doroczną wystawę kanarków i ptaków egzotycznych można było dzisiaj (6.11) zwiedzać w Spichlerzu MOK w Olsztynie. Organizatorem wystawy był olsztyński oddział Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych.

- Jedni lubią psy, inni koty, a my lubimy kanarki i egzotyczne ptaki - mówi Bogusław Dziubiński, prezes olsztyńskiego oddziału PZHKiPE. - One są pocieszne, bardzo wdzięczne w hodowli, przywiązują się do ludzi, nie zajmują też dużo miejsca.

Na wystawie hodowcy zaprezentowali około 300 ptaków, przede wszystkim tzw. drobną egzotykę. W naturalnych warunkach pokazywane w Spichlerzu ptaki żyły w Afryce, Ameryce, Australii i Polinezji. Wiele z nich w naturze jednak już nie występuje. Jedynym sposobem na przedłużenie tych gatunków jest ich hodowla.
R E K L A M A
banner
- Poprzez hodowlę tych ptaków staramy się je uratować przed całkowitym wyginięciem - wyjaśnia Bogusław Dziubiński. - To są bardzo rzadko już spotykane ptaki na świecie. W większości nie są one w stanie przeżyć samodzielnie na wolności. Dlatego rozmnażamy je w niewoli, po to by przetrwały.

Prezes Dziubiński zachęca wszystkich do zajęcia się hodowlą egzotycznych ptaków. Członkowie związku każdemu chętnemu udzielą daleko idącej pomocy w  założeniu i prowadzeniu hodowli. Dane kontaktowe na stronie internetowej pzhkie-olsztyn.cba.pl
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Wystawa Kanarków i Ptaków Egzotycznych w Olsztynie

»

06-11-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.